Cykl zajęć z nawigacji obliczeniowej

W ramach pracy rocznej Zespołu Pilota zapraszamy wszystkich zainteresowanych żeglarstwem na cykl zajęć z nawigacji zliczeniowej.
Pierwsze spotkanie odbędzie się 02. marca o godzinie 17:00 i potrwa ok. 2,5-3 godziny.
Zajęcia są przeznaczone dla instruktorów/wędrowników/”wyrośniętych” harcerzy starszych, którzy:
– chcą przypomnieć (lub utrwalić) sobie wiedzę nawigacyjną, bo np. zamierzają poprowadzić lub aktywnie uczestniczyć w jakimś rejsie
– chcą nauczyć się lub przypomnieć sobie wiedzę nawigacyjną, bo mają taką wizję, albo wiedzą, że kolejna Spartakiada się znów zbliża.
– mają cos takiego “wpisane” w różne próby i zadania.
Program:
-ćwiczenia, zadania, praca na mapie obejmująca: umiejętności posługiwania się pomocami nawigacyjnymi i mapą morską, ustalanie pozycji, namiary, kursy, nawigację na pływach, nawigację prowadzoną za pomocą urządzeń nawigacyjnych.

Przewidywane są 3 spotkania, każde stanowi zamknięte zajęcia. Przy pierwszym spotkaniu nie potrzeba żadnej wiedzy wstępnej; przy następnych przewidujemy każdorazowo krótkie repetytorium, dzięki czemu będzie można wejść w cykl zajęć “nie od początku”.
Konieczne są wcześniejsze zapisy – chcemy żeby grupa nie liczyła więcej niż 12 osób – zgłoszenia z podaniem namiarów na siebie na adres: woda@gdanska.zhp.pl
Składka zadaniowa: 5 zł od osoby, w jej ramach każdy będzie miał dostęp do kawy, herbaty, ciasteczek i materiałów, każdy uczestnik po zaliczeniu ćwiczeń otrzyma certyfikat kursu i prawdziwą mapę morską 🙂
Zajęcia poprowadzą nasi kapitanowie i studentki/-ci Akademii Morskiej.
hm. Weronika Pyda-Ledwoń
Pilot Chorągwi Gdańskiej