Dzień Myśli Braterskiej 2015

W naszej Chorągwi niemal każdy harcerz obchodził Dzień Myśli Braterskiej. Drużynowe, szczepowe i hufcowe obchody zdominowały każdą miejscowość na świecie. Każdy harcerz, chcąc się poczuć faktycznie jednym z 30 milionów, wziął udział w aktywności harcerskiej.

Komenda Chorągwi Gdańskiej objęła swoją współpracą dwa działania: dynamiczne i statyczne. Rano, o godzinie 11:00 harcerze w chustach wzięli udział w biegu miejskim organizowanym przez organizację CityTrail.pl. Lasy Oliwskie zgromadziły dużo biegaczy. Na zakończenie przy Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu Komendant Chorągwi wręczył wszystkim uczestnikom upominki. Po poludniu zaś sala Teatru Watra zgromadziła uczestników pierwszego z cyklu spotkań "Spotkajmy się w piosence", zaaranżowanych przez hm. Andrzeja Starca (słynnego autora wielu utworów turystycznych), a zorganizowanego przez Komendanta Chorągwi, OTPPS "Bazuna" oraz Politechnikę Gdańską.

Harcerze! Przypominamy, że braterską postawą każdy harcerz powinien wykazywać się codziennie. Każdego dnia, całym życiem. Czuwaj!

phm. Jacek Grzebielucha
Zespół Komunikacji i Promocji