„Polubić finanse”

„Polubić finanse” to projekt współfinansowany z Funduszy EOG w ramach programu Obywatele dla demokracji. Realizatorem projektu jest Związek Harcerstwa Polskiego w partnerstwie z Bandalag Islenskra Skat z Reykjaviku w Islandii oraz Centrum Partycypacji Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku.

Adresatami naszych działań są w 50 % członkowie ZHP, a w pozostałych 50% przedstawiciele innych organizacji pozarządowych w wieku 16 – 25 lat z terenów 5 województw: dolnośląskiego, łódzkiego, mazowieckiego, podkarpackiego i pomorskiego.

Celem projektu jest podniesienie wiedzy i umiejętności 200 młodzieżowych liderów w zakresie: zarządzania finansami w organizacjach, prowadzenia księgowości, zarządzania projektem oraz pozyskiwania środków, który chcemy realizować m.in. poprzez: warsztaty wprowadzające, projekty lokalne, akcję szkoleniową, wizytę studyjną, seminaria regionalne z udziałem partnera z Islandii oraz wirtualny poradnik poświęcony tematyce finansów.

Ramowy harmonogram projektu:
Rekrutacja uczestników (do końca marca 2015)
Warsztaty wstępne (marzec – maj 2015)
Działania lokalne grup (maj 2015 – marzec 2016)
Akcja szkoleniowa (czerwiec 2015 – marzec 2016)
Wizyta studyjna w Islandii (wrzesień – październik 2015)
Seminaria podsumowujące (marzec – kwiecień 2016)
Opracowanie i udostępnienie w Internecie podręcznika dotyczącego zarządzania finansami (kwiecień 2015 – marzec 2016)

Rekrutacja trwa 🙂