Spotkanie z książką w Słupsku

Spotkanie z książką – pod takim hasłem odbyło się uroczyste zakończenie zdobywania sprawności Przyjaciel Książki przez słupskie gromady zuchowe. Bajki czytali min.: hm. Artur Glebko, Robert Biedroń i Joanna Krupa. Impreza odbyła się we współpracy Komendy Hufca ZHP Ziemi Słupskiej, Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. UNICEF w Słupsku oraz Hali Sportowo – Rekreacyjnej im. T. Gwiżdża.

Celem imprezy było zebranie uczniów słupskich podstawówek i przeniesienie ich w świat baśni poprzez wspólne czytanie bajek. Aż dziewięć klas zasiadło wygodnie w hali sportowej gotowych na przygodę. Swoją obecnością zaszczycili nas między innym Prezydent Słupska Robert Biedroń oraz topmodelka Joanna Krupa. Poza tym czytali również: Komendant Chorągwi Gdańskiej hm. Artur Glebko, dyrekcja Ośrodka Szkolno- Wychowawczego oraz były komendant dawnej Chorągwi Środkowopomorskiej hm. Jerzy Barbarowicz.

Pomiędzy bajkami była okazja do wzięcia udziału w konkursie z nagrodami. Wystąpiła szkolna grupa Luźny Skład, której członkowie to harcerze z 32 Drużyny Harcerskiej NS Różowe Pantery . Zaśpiewała także druhna Ewelina Bogucka z Usteckiej Próbnej Drużyny Harcerskiej. Podczas zabawy zostali wyłonieni laureaci konkursu plastycznego na ilustrację do bajki.

Wszystkim uczestnikom, małym i dużym, dziękujemy za przybycie. Zwycięzcom gratulujemy. 4 Drużynie Harcerskiej Żywioły dziękujemy za ogromną pomoc w organizacji przedsięwzięcia.

Impreza została przyjęta z dużym zainteresowaniem. Czyżby miała się stać cykliczną? Już takie pomysły zrodziły się w głowach organizatorów – więc trzymajcie kciuki by się udało i do zobaczenia za rok!

pwd. Joanna Król
Hufiec Ziemi Słupskiej