Ponad 70 uczestników JOTT 2016 Chorągwi Gdańskiej

W ubiegły weekend zakończył się już VI Zlot Wędrowników Chorągwi Gdańskiej Jamboree on the Trail. Harcerze w wieku wędrowniczym z wielu hufców wyruszyli w całodniową wędrówkę, by spotkać się w jednych miejscu i zasiąść do wspólnego ogniska. Zlot odbył się w Leśnej Hucie. Zebrało się około 70 wędrowników z całej Chorągwi.

W tym roku główny nacisk został położony na wędrówki i integrację chorągwianego środowiska wędrowniczego, mając nadzieje, że zawarte przez uczestników znajomości nie zanikną i pomogą w zacieśnianiu współpracy miedzy drużynowej. Droga, którą przemierzyli wzmocni ich nie tylko fizycznie ale też duchowo i otworzy na świat. Na samym szlaku harcerze mogli wykazać się kreatywnością wykonując zadania przesyłane im od 11:00 do 18:00.

Trasy i sposób poruszania się wędrownicy wybierali sami: przeważnie na miejsce Zlotu docierali pieszo. Była też ekipa, która część trasy pokonała kajakami. Ale nieważne było, czy wędrówka była długa, czy krótka, rowerowa czy piesza, każdy patrol był tego dnia w drodze mając za cel jedno miejsce.

Sam zlot zaczął się o 20:00, po rozłożeniu namiotów i pobraniu identyfikatorów. Na początku odbyły się zajęcia z team buildingu. Po tych zajęciach, gdy już się ściemniło, zaczęło się oficjalne ognisko rozpoczęte od rzadko wykorzystywanej, a jakże pięknej fiormy jaką jest ogniobranie.

Po ognisku odbyło się spotkanie kadry wędrowniczej z Referatem. A na sam koniec można było wziąć udział w grze nocnej. Nie zabrakło również ogniska: do białego rana można było usłyszeć gitarę i śpiewy.

Na zakończenie, w niedzielę rano odbyło się wspólne śniadanie i po zawiązaniu kręgu wszyscy ruszyli dalej w swoją Drogę.

pwd. Patrycja Plichta
Członek Komendy JOTT 2016