Święto Lotnictwa Polskiego na pikniku w Gdańsku

Dnia 28 sierpnia br. w Parku Steffensa w Gdańsku odbył się Rodzinny Piknik Lotniczy z okazji Święta Lotnictwa Polskiego, którego organizatorem był Inspektorat Lotniczy Chorągwi Gdańskiej oraz Harcerski Klub Lotniczy „Wzlot” – z Hufca Gdańsk-Śródmieście. Święto upamiętnia rocznicę zwycięstwa kpt. pil. Franciszka Żwirki i inż. pil. Stanisława Wigury w międzynarodowych zawodach samolotów turystycznych Challenge, które odbyły się w 1932 r.
W ramach pikniku była możliwość zobaczenia na żywo repliki samolotu Wedel RWD-13, motolotni, kosza balonu, spadochronów a także modeli samolotów i helikopterów. Dzieci, które przybyły na piknik, otrzymały komplet modeli samolotów do sklejania. Uczestnicy mogli pobawić się na zamku dmuchanym, zjeść watę cukrową oraz popcorn. Stowarzyszenie Grupa Ratownicza „Alfa” zaprezentowało pokaz ratownictwa przedmedycznego na stoisku ratowniczym. Harcerski Klub Lotniczy „Wzlot” przygotował pokaz przygotowania balonu do startu. W trakcie festynu odbył się również koncert zespołu Grupa Muzycznego Wsparcia. Była to pierwsza edycja rodzinnego pikniku lotniczego w gdańsku i mamy nadzieję, że impreza będzie miała charakter cykliczny.
Całością wydarzenia zawiadywał hm. Adam Berbeka, Szef Inspektoratu Lotniczego Chorągwi Gdańskiej ZHP.

Dziękujemy serdecznie naszym sponsorom:
Towarzystwo Przyjaciół Gdańska
LOTTE Wedel Sp. z o.o.
KSERO Sc Liliana i Mirosław Kolendo

phm. Piotr Gryziak
Harcerski Klub Lotniczy "Wzlot"
Hufca ZHP Gdańsk-Śródmieście