Poczytaj mi bajkę – zgłoszenia

Zapraszamy wszystkie gromady zuchowe Chorągwi do wzięcia udziału w drugiej edycji projektu "Przyjaciel książki" współfinansowanego przez Województwo Pomorskie.

W ramach programu należy zrealizować cykl sprawnościowy promujący czytelnictwo (do 15 grudnia br.) – drużynowi dostaną materiały repertuarowe do sprawności "Przyjaciel książek", ale można wybrać również inną tematykę (poznanie etapów powstawania książek przy sprawności Drukarz lub też czytanie określonych pozycji, np. Muminków, lub wielu bajek przy zdobywaniu sprawności Przyjaciela bajek). Najważniejsze, aby zarazić zuchy chęcią do czytania!

Podobnie, jak w zeszłym roku, i w tej edycji zachęcamy do zorganizowania spotkania czytelniczego w Waszej społeczności lokalnej. Chętne środowiska otrzymają wsparcie merytoryczne i finansowe.

Wszystkie dzieci biorące udział w projekcie otrzymają pamiątkowy znaczek, a gromady zestaw materiałów papierniczych. Ilość miejsc jest ograniczona, więc zachęcam do zgłoszeń (nr i nazwa gromady, hufiec, stopień, imię i nazwisko drużynowego oraz dane kontaktowe, ilość zuchów w gromadzie) na adres mailowy: zuchy@gdanska.zhp.pl

Informacje o zeszłorocznej edycji projektu możecie znaleźć tutaj.

hm. Agnieszka Święcicka
Zastępca Komendanta Chorągwi Gdańskiej