Medyczny biwak w Bytowie

W dniach 21-23 października br. 13 Drużyna Harcerska "Pozytywnie zakręceni" spędziła biwak w gronie ratowników ze Stowarzyszenia Grupa Ratownicza "Alfa" z Gdańska.

Motywem przewodnim biwaku była przyjaźń i wszystko co z nią związane. Biwak służył integracji obu drużyn. Chcieliśmy bliżej poznać zwyczaje i obrzędy "Alfy". Podczas wspólnie spędzonego czasu zawiązaliśmy nowę znajomości, a nawet przyjaźnie. Wszystkie pomysły programowe, zostały zorganizowane dla lepszej integracji między drużynami. Nie zabrakło również czasu na ćwiczenia grupy ratowniczej, podczas której harcerze udzielali pozorantom pierwszej pomocy.

Niechętnie rozstawalismy się w niedzielę z gośćmi z Gdańska, jesteśmy szczęśliwi, że to nie koniec naszej znajomości. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania i kolejną wymiane doświadczeń.

Więcej szczegółów i zdjęcia na stronie www.facebook.com/13DHPozytywnieZakreceni

Z harcerskim pozdrowieniem
dh. Natalia Warsińska
13 DH "Pozytywnie zakręceni"