Zbiórka Złotych Sznurów

W weekend 04-06. listopada po raz pierwszy w tej kadencji odbyła się zbiórka złotych sznurów, czyli spotkanie wszystkich osób pełniących funkcję na szczeblu chorągwianym. Mimo że spotkanie było bardzo integrujące, nie zabrakło części merytorycznych.

W piątkowy wieczór spotkanie rozpoczęło się czysto rozrywkowo – wszyscy podjęli się współzawodnictwa na grze w kręgle, a wieczorem niemal wszyscy zdecydowali się zostać w kuchni hostelu Domu Harcerza na długie, harcerskie rozmowy.

Sobotni poranek również poświęcony został na integrację pomiędzy członkami władz oraz na rozmowę na temat kompetencji poszczególnych ciał statutowych Chorągwi. Po południu nastąpiło spotkanie o charakterze bardziej planistyczno-strategicznym. Najpierw dokonano analizy sytuacji Chorągwi z użyciem metody Sześciu Kapeluszy, a następnie pracy w trzech grupach – zajmującej się przyszłością programu, pracy z kadrą i struktury. Każda z grup roboczych wypracowała własne przemyślenia, które dyskutowane były przy kończącym spotkaniu. Pożegnanie nastąpiło przy wspólnym, braterskim kręgu.

Dziękujemy Wszystkim za przybycie!

Z harcerskim pozdrowieniem,
hm. Jacek Grzebielucha