Książka „Niezwykłe biografie harcerskie Tczewa i Pomorza”

W drugiej połowie listopada 2016 roku ukaże się książka pt. "Niezwykle biografie harcerskie Tczewa i Pomorza". Praca powstała z inicjatywy i pod redakcją druha Jana Kulasa. Książka jest popularnym zarysem biografii z Tczewa i Pomorza. Łącznie autor wyeksponował 46 biografii harcerskich w układzie encyklopedycznym.

W pierwszej części książki, autor dokonał pogłębionej charakterystyki 22 biografii pomorskich, w tym biografie Alfa Liczmańskiego, Józefa Grzesiaka "Czarnego", kpt. żw. Tadeusza Ziółkowskiego, Witolda Bublewskiego, Witolda Rusiniaka, prof. Marii Hrabowskiej i Edmunda Gruchały. W drugiej części książki dh J. Kulas przybliżył wizerunki 10 harcmistrzów rodem z Tczewa, w tym Kazimierza Pyzika, Kazimierza Badziąga, Witolda Bieleckiego, prof. Jana Strelaua i Danuty Zagórskiej. Książkę "Niezwykłe biografie harcerskie Tczewa i Pomorza" uzupełniają credo Aleksandra Kamińskiego, zwięzłe kalendarium dziejów pomorskiego harcerstwa oraz wybrana poezja, pieśń i modlitwa, jak również wybór bibliografii. Cała książka napisana jest jasnym i przystępnym językiem, liczy 232 strony. Nie przypadkiem książka ta wychodzi w znanym i cenionym wydawnictwie "Bernardinum".

Promocja książki "Niezwykłe biografie harcerskie Tczewa i Pomorza" odbędzie się dnia 2 grudnia (piątek) 2016 roku o godz. 18.00 w Fabryce Sztuk (II piętro obok biura Muzeum Wisły) przy ul. 30 stycznia w Tczewie. W moim zamierzeniu i trochę marzeniu – ma to być promocja książki o niewątpliwie ludziach szlachetnych i oddanych idei pro publico bono, a harcerstwu w szczególności.

Z harcerskim pozdrowieniem,
Jan Kulas