Pola Nadziei 2017 w Gdańsku – zaangażuj się!

Druhny i Druhowie!

Fundacja Hospicyjna już od lat organizuje akcję Pola Nadziei, która ma za zadanie zebranie funduszy na działanie hospicjów oraz wsparcie rodzin osób dotkniętych chorobami nowotworowymi. Więcej informacji nt. działań Fundacji można znaleźć na ich stronie internetowej: www.fundacjahospicyjna.pl/pl

W tym roku akcja Fundacji będzie wzbogacona o Paradę Żonkilową, która rozpocznie się już na granicy Sopotu, a zakończy przy Dworze Artusa w Gdańsku. Działania są podzielone na etapy, można wziąć udział w części, która nam najbardziej odpowiada. Całość odbędzie się w niedzielę, 02 kwietnia.

Jak możemy pomóc?

1. Jako ekipa "techniczna" (najlepiej 5-6 wędrowników) do rozłożenia, a następnie złożenia namiotu na parkingu Zaspa – molo (godz. 10-13:30); po wypełnieniu zadania będzie zapewniony transport na dalszą część Parady (dla chętnych).
2. Jako służba porządkowa, pomagając przy zabezpieczeniu parady – to również propozycja dla osób w wieku 16+
3. Jako zabezpieczenie medyczne (nasi ratownicy!)
4. Jako uczestnicy Parady – gorące zaproszenie dla wszystkich! Przychodzimy w mundurach, z żółtym akcentem (kolor żółty jest kolorem akcji); można mieć żonkile – może wykonane własnoręcznie, wstążki, kokardy…
Parada dla osób poruszających się pieszo zacznie formować się o godz. 12:45 na Podwalu Staromiejskim w Gdańsku, o 13:00 nastąpi wymarsz. Zakończenie przy Dworze Artusa ok. godz. 15:00. W czasie Parady przewidziane są różne atrakcje.

Osoby zainteresowane proszę o jak najszybszy kontakt: agnieszka.swiecicka@zhp.net.pl

Wsparcie Fundacji w wybrany sposób można połączyć z propozycją programową GK ZHP "Światozmieniacze Cel: dobro"

Z harcerskim pozdrowieniem,
hm. Agnieszka Święcicka