Podsumowanie Mistrzostw Pływackich Chorągwi Gdańskiej ZHP

W minioną niedzielę (11.03.) obyły się Mistrzostwa Pływackie Chorągwi Gdańskiej ZHP. Na basenie w Zespole Szkół Elektrycznych w Gdańsku zebrało się 256 startujących oraz pełne trybuny kibiców z 11 hufców.

Jako pierwsze wystartowały zuchy płynąc o własnych siłach lub wspomagając się pływakami i dopingiem drużynowych oraz rodziców. Sami drużynowi zuchowi także wystawili swoje reprezentacje. W następnej kolejności ścigali się harcerze oraz instruktorzy Nieprzetartego Szlaku. Po południu przelała się fala harcerzy, harcerzy starszych, i wędrowników, którzy startowali stylem dowolnym, klasycznym oraz grzbietowym. Po południu zmierzyli się instruktorzy, instruktorzy 35+ oraz rodzice harcerzy. Zwieńczeniem był wyścig stylem motylkowym na 50m, gdzie główną nagrodą było miejsce na rejsie na harcerskim jachcie Zawisza Czarny, które przypadło harcerce z Hufca ZHP Rumia Zuzi Roś.

Wygranymi, jak mawia druhna Wera, są wszyscy, którzy dopłynęli. W każdej kategorii wiekowej oraz stylu pływackim wręczono indywidualne nagrody dla najszybszych. Najliczniej reprezentowanym hufcem był gdyński, który wystawił swoją reprezentację w każdej kategorii, od zuchowej do instruktorskiej. Z kolei drużyna wodna, reprezentowana najliczniej to 733 MDH z Hufca Gdańsk Wrzeszcz-Oliwa.

Poniżej prezentujemy wyniki klasyfikacji generalnej w poszczególnych kategoriach:

H KOBIETY

1. Filip Marzejon
  2. Jeremi Ledwoń – 733 MDH Panta Rhei
  3. Paweł Glonek – 8 GDH Brzask

Serdecznie dziękujemy Zespołowi Pilota za organizację kolejnych już Mistrzostw, czekamy na wyniki chorągwianej reprezentacji, która w kwietniu pojedzie na zawody ogólnopolskie.

Z harcerskim pozdrowieniem,
phm. Agnieszka Drewniak