Harcerze z Gdańskiej posprzątali helski las

„Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym niż go zastaliście” Robert Baden-Powell

Za nami weekend przepełniony słoneczną pogodą, służbą i mnóstwem pozytywnej energii! ☀️
140 osób wzięło udział w biwaku EkoHel – na zaproszenie burmistrza przyjechaliśmy w sobotę i pod okiem leśniczych wzięliśmy udział w sprzątaniu lasu – a było co sprzątać! Stare meble, kilkaset butelek, plastikowych kubków i wiele, wiele więcej… zniknęło już z lasu dzięki nam 😊
Po takim wysiłku z przyjemnością zjedliśmy obiad i wyruszyliśmy na zwiedzanie Muzeum Obrońców Wybrzeża. Wieczorem spotkaliśmy się na ognisku, a część ekip wybrała się na plażę, by podziwiać niezwykły zachód słońca.

W niedzielę wzięliśmy udział w zajęciach programowych, których wspólnym tematem była ekologia i nasze harcerskie miłowanie przyrody. 🌿

Zbiórka kończąca biwak była pełna niespodzianek. Każda drużyna otrzymała pakiet gier do aktywnego spędzania czasu, a każdy drużynowy butelkę Dafi, by ograniczyć kupowanie tych jednorazowych. Hufiec ZHP Sopot oraz Hufiec ZHP Tczew otrzymały nagrodę za najliczniejsze reprezentacje. Ogłosiliśmy też wyniki konkursu Gdańska miłuje przyrodę – gratulujemy wszystkim ekipom, ale szczególnie zwycięzcom: 28 Tczewska Drużyna Wędrownicza „Cheloniidae”, która już niedługo wybierze się na wycieczkę do Aquaparku.

Dziękujemy Burmistrzowi Helu za zaproszenie, a za zorganizowanie tego ekobiwaku nowopowstałemu Zespołowi ds. Etyki Środowiskowej – miło nam ogłosić, że podczas apelu kończącego biwak szefem zespołu oficjalnie została pwd. Ada Błażek. Gratulujemy! Zespół z przytupem rozpoczyna swoją działalność!

I w końcu bardzo dziękujemy Wam, uczestnikom za udział, ogrom pracy i szacunek do przyrody, którym zarażacie wszystkich innych. ❤️🌎
To Wy czynicie ten świat lepszym!

Zapraszamy do oglądania zdjęć!

Z harcerskim pozdrowieniem,
pwd. Adrianna Błażek