A może trasa indywidualna na Rodle?

Zbliża się termin XXIX Harcerskiego Rajdu Rodło (24-26 maja 2013r.). W tym roku oprócz propozycji kilku tras zorganizowanych zachęcamy gorąco drużyny harcerskie, starszoharcerskie i wędrownicze do zorganizowania własnych indywidualnych tras rajdowych. Trasa indywidualna może być zorganizowana w dowolny sposób, ważne żeby jej przejście pozwoliło Wam poznać ciekawe miejsca w naszym regionie i zrealizować interesujące zadania.

Aby trasa indywidualna stała się jedną z tras Rajdu Rodło należy spełnić następujące warunki:

• opracować i zgłosić organizatorowi rajdu projekt własnej trasy rajdowej o długości min. 20 km dla tras pieszych albo 40 km dla tras rowerowych lub konnych, (zgłoszenie za pomocą formularza na stronie rodlo.gdanska.zhp.pl do 13 maja 2013 roku)
  • wędrówka będzie odbywała się w sposób w dniach 24-26 maja 2013 r.,
  • w trakcie pokonywania trasy należy dokumentować jej przebycie (np. zdjęciami przedstawiającymi uczestników na tle charakterystycznych elementów trasy lub pieczątkami uzyskanymi w mijanych miejscowościach),
  • uczestnicy trasy dotrą do Starogardu Gdańskiego i uczestniczą w apelu kończącym XXIX Harcerski Rajd RODŁO,
  • uczestnicy opłacą składkę zadaniową na XXIX Harcerski Rajd RODŁO w wysokości 12 zł od osoby, łącznie z opiekunem patrolu – do 13 maja 2013 r. na konto Bank Millennium S.A. 51 1160 2202 0000 0000 5248 0766). W ramach wpisowego: możliwy jest nocleg z soboty na niedzielę w Starogardzie Gdańskim lub w Owidzu z własnymi namiotami, ciepły posiłek w niedzielę, plakietka rajdowa, dyplom uczestnictwa, udział w apelu kończącym rajd.
  • patrole będą postępowały zgodnie z obowiązującym regulaminem Rajdu RODŁO (np. ubezpieczenie wykupione we własnym zakresie)

Spotkamy się na harcerskich szlakach XXIX Rajdu Rodło!
z harcerskim CZUWAJ!

hm. Hanna Piotrowska