Betlejemskie Światło Pokoju 2018

Od 1991 roku harcerze Związku Harcerstwa Polskiego wyruszają, by odebrać od skautów słowackich Betlejemskie Światło Pokoju i przywieźć je nie tylko do wszystkich chorągwi, hufców i jednostek harcerskich, ale także do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzieląc się radosną nowiną i krzewiąc największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

Komenda Chorągwi Gdańskiej ZHP serdecznie zaprasza wszystkich gdańszczan, harcerzy i harcerki z Chorągwi Gdańskiej na uroczyste Przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju, które odbędzie się na Długim Targu pod fontanną Neptuna we wtorek 18 grudnia 2018 r. o godzinie 17:00.

A poniżej przedstawiamy propozycję programową dla drużynowych:

Drogie Druhny, drodzy Druhowie,

Przygotowaliśmy dla Was propozycję programową, której celem jest zapoznanie harcerzy z historią i ideą przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju oraz indywidualne, duchowe przygotowanie się do Świąt Bożego Narodzenia.

Propozycja składa się z:

• Gawędy – zaznajamiającej harcerzy z ideą przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju;
  • Gry „Światło w krąg!” – utrwalającej wiedzę na temat BŚP oraz ćwiczącej spostrzegawczość i refleks;
  • Kalendarza adwentowego – będącego propozycją rozważań na każdy dzień tygodnia z zadaniem do wykonania;
  • Przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju, którego zmieniona w tym roku forma będzie łączyła w sobie wszystkie poprzednie elementy propozycji.

Bardzo prosimy o przesłanie zgłoszeń do udziału w przekazaniu Betlejemskiego Światła Pokoju w Gdańsku do 10 grudnia na adres mailowy: marta.jedlikowska@zhp.net.pl – zgłoszenia proszę dokonywać hufcami, podając liczbę osób oraz metodyki (ile będzie zuchów, harcerzy itd.).

Potrzebne materiały można znaleźć pod tym linkiem:

Propozycja programowa BŚP 2018