Dzień Dziecka w Łubianie

2 czerwca 2013 roku w centrum wsi Łubiana odbył się IV Dzień Dziecka zorganizowany przez ZKP oddział w Łubianie oraz drużynę harcerską "REMUSOWA KARA" Łubiany.
Całość związana była z obchodami dnia dziecka. Uroczystość zainicjowała Msza Święta i złożenie kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym bitwę pod Łubianą przy kościele parafialnym. Następnie rodziny i osoby indywidualne uczestniczyły w rajdzie pieszym Szlakiem Bitwy pod Łubianą i Remusowych Dołów.

Od godziny 15:00 rozpoczął sie festyn dla dzieci z towarzyszącymi im rodzinami. Rozegrano mnóstwo konkursów, a między innymi: biegi w workach, quiz o Łubianie oraz konkurencje rodzinne. Strażacy z OSP w Łubianie przygotowali pokaz wozów bojowych, kościerscy policjanci zaprezentowali tresurę psa służbowego oraz zorganizowali konkurs wiedzy o bezpieczeństwie.

Głównym wydarzeniem festynu było odtworzenie przez harcerzy z Łubiany bitwy o Łubianę oraz konkurs rzutu jajkiem na odległość. Czas dzieciom oraz mieszkańcom uświetniła kaszubska kapela z Kościerzyny oraz koncert Pawła Nowaka. Wszyscy uczestnicy konkursów zostali nagrodzeni dzięki pomocy licznych darczyńców i ludzi dobrej woli.

Jednym z głównych współorganizatorów był Urząd Gminy Kościerzyna Sołectwo Łubiańskie, Nadleśnictwo Kościerzyna, Lipusz oraz WIRT, 23 Drużyna Harcerska z Łubiany. Zadowolenie oraz uśmiech mieszkańców i ich pociech było największym podziękowaniem za włożony trud w organizacji tej imprezy

phm. Piotr Kwidziński
Komendant Hufca ZHP Kościerzyna