Festiwal Suska Satyra

W dniach 29.11-01.12.2013 w miejscowości Susz odbył się biwak andrzejkowy połączony z Festiwalem Piosenki Satyrycznej i innej.

W sobotę, 30 listopada, w budynku byłego kina „Syrena” przy ul. Kościelnej odbył się 3 Festiwal "Suska Satyra" czyli 19 finał dawnego "Satyrykonu", który od 3 lat organizowany jest w Suszu.

Festiwal został zorganizowany głównie przez harcerzy z 17 Suskiej Drużyny Harcerskiej oraz Szczepu "NsC" z Hufca Malbork im.Bohaterów Lotnictwa Polskiego" . Współorganizatorem wydarzenia był Suski Ośrodek Kultury. Wzięło w nim udział prawie 170 harcerzy z Lubawy, Działdowa, Malborka, Nowego Stawu, Starego Pola oraz Susza. Celem festiwalu jest integracja środowisk harcerskich, popularyzacja nowych piosenek, rozwój artystyczny drużyn oraz wyłonienie zwycięzcy.

Jury doceniając umiejętności wokalne wszystkich harcerzy przyznało nagrody:

Pierwsze miejsce zajęła: solistka dh.Monika Czajkowska z 17 Suskiej Drużyny Harcerskiej
Drugie miejsce zajęła: 24 Drużyna Harcerska Łączności im. Emila Jurkiewicza SP2CC
Trzecie miejsce: 1 Drużyna Harcerska "Parasol".

A już za rok zapraszamy wszystkich Harcerzy oraz mieszkańców Susza na XX Satyrykon. Gwarantujemy wspaniałą zabawę wśród harcerzy!

phm.Bartek Głąb HO
Hufiec Malbork