Gdańska miłuje przyrodę!

Chorągiew Gdańska razem z nowopowstałym Zespołem ds. Etyki Środowiskowej ogłasza konkurs pod tytułem „Gdańska miłuje przyrodę” czyli wielki #TrashTagChallange! 🌱
Wyzwanie to polega na posprzątaniu zabrudzonego terenu lasu / parku / pola itd. ze sterty śmieci, które zakłócają naturalny ekosystem oraz dokumentacji zmiany, której dokonała Wasza drużyna.

To świetny pomysł na zbiórkę lub biwak❗️ Zabierz swoją drużynę i dołącz się do wielkiego sprzątania świata❗️♻️

Zasady konkursu:
1. W konkursie może wziąć udział każda drużyna, bez względu na podziały metodyczne.
2. Konkurs trwa od 1.05 do 31.05, a ogłoszenie wyników odbędzie się na biwaku „Eko Hel” odbywającym się w terminie 8-9.06.2019 r. Nie trzeba brać udziału w biwaku, aby wziąć udział w konkursie, ale bardzo do tego zachęcamy. (Dlaczego? Zachęcamy do przeczytania rozwinięcia pod regulaminem)
3. Zebrane śmieci muszą być posegregowane, a wypełnione worki wyrzucone do odpowiednich pojemników.
4. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy udokumentować zdjęciem / filmem, jakich zmian dokonała Wasza jednostka oraz wstawić efekt na powyższe wydarzenie. Rozstrzygniecie konkursu ułatwi dodatkowy opis wykonanej pracy (ile osób, ile godzin pracowało, co harcerze z tego wynieśli).
5. Oceniane w konkursie będą skala posprzątanego terenu oraz ilość osób biorących udział w wydarzeniu. Na zwycięską drużynę czeka nagroda niespodzianka, która ułatwi zmianę swoich nawyków na przyjazne środowisku.
6. Każda jednostka ma prawo do wysłania tylu zdjęć w ciągu miesiąca, ile razy udało im się wyjść i zmienić świat.

Zapraszamy na biwak Eko Hel!

Dlaczego warto wziąć w nim udział?
1. Przygotowywany przez specjalistów program, który pomoże zrozumieć Twojej drużynie, dlaczego „Harcerz miłuje przyrodę”.
2. Twoi harcerze będą mogli zrobić coś dobrego dla świata, to dobry moment, aby zdobyć sprawności.
3. Twoja jednostka będzie mogła spędzić czas z innymi drużynami z naszej chorągwi, dzięki czemu harcerze będą mogli zainspirować siebie nawzajem.
4. W sobotę są zajęcia programowe: sprzątanie lasu oraz wspólne ognisko. W niedzielę zwiedzanie Helu, udział w wielu atrakcjach oraz rozdanie nagród.
5. Koszt udziału to 0 zł!!!
6. Biwak trwa tylko 2 dni (jedna noc).

Zgłoszenia: do 29 maja na https://tiny.pl/t7gr5
Szczegóły biwaku w ankiecie zgłoszeniowej.