Gorąca sobota w Chorągwi Gdańskiej

W sobotę, 26.01.2013 odbyło się w Chorągwi Gdańskiej kilka spotkań. Gościli u nas na zbiórce komendantów hufców przedstawiciele Głównej Kwatery ZHP – naczelnik hm. Małgorzta Sinica, za- ca naczelnika hm. Krzysztof Budziński oraz skarbnik ZHP hm. Lucjan Brudzyński. Komendantom został zaprezentowany nowy katalog identyfikacji wizualnej, nowa propozycja programowa dotycząca zdrowego żywienia na obozach (wydana będzie książka kucharska). Następnie rozgorzała dyskusja na temat funkcjonalności Elektronicznego Systemu Harcerskich Danych (potocznie ewidencji). Zaproponowano kilka rozwiązań, zgłoszono uwagi. Liczymy na to, że ewidencja będzie będzie dzieki nim coraz doskonalsza.

Ponadto w sobotę spotkały się osoby odpowiedzialne za kształcenie w hufcach. Trwa także kurs podharcmistrzowski, a w jego ramach odbył się kurs opiekunów prób instruktorskich.

Komendanci hufców i programowcy juz dziś mogą zarezerwować sobie termin 9 marca na następną zbiórkę komendnatów i programowców. Już wiemy, że czekać nas będzie smakowita niespodzianka.

Wiecej zdjęć w albumie.

phm. Marta Bednarska