Hufiec Gdynia zaprasza na warsztaty zagraniczne

Zespół Zagraniczny Hufca ZHP Gdynia zaprasza na warsztaty ze współpracy zagranicznej dedykowane kadrom jednostek – drużynowym, przybocznym oraz kadrom jednostek.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają różne formy współpracy międzynarodowej, dowiedzą się więcej o wydarzeniach takich jak Intercamp czy Jamboree i przekonają się w praktyce, na czym polega iScout Game.

Ponadto dowiedzą się, od czego i jak zacząć współpracę ze skautami oraz dlaczego warto to robić – prowadzący opowiedzą o tym na przykładzie zorganizowanego obozu ze skautami z Niemiec oraz nawiązanej współpracy ze skautami z Libanu.

Współpraca zagraniczna wcale nie jest taka trudna, jak by się mogło wydawać, a kontakt międzynarodowy jest istotny nie tylko dlatego, że ZHP należy do WOSM i WAGGGS, ale również dlatego, że wnosi on wiele do planów pracy jednostek.

Podstawowe informacje:

Zapraszamy!