Hufiec Tczew ma 80 lat!

Kategorie:
Data publikacji:

10 grudnia o godz. 15:00 w Tczewskim Centrum Kultury i Sztuki odbędą się uroczystości obchodów 80-lecia Hufca ZHP Tczew. W ramach obchodów jubileuszu odbędzie się konferencja pt. "Współczesny skaut" oraz prezentacja środowisk hufca.

Już 80 lat minęło, odkąd w Tczewie po raz pierwszy zabrzmiały harcerskie piosenki, a na ulicach zaczęły pojawiać się szare i zielone mundury. Hufiec ZHP Tczew powołany został rozkazem w dniu 9 listopada 1931 roku. Tak długi okres musiał objąć czas szczególnych doświadczeń i osobistych przeżyć harcerzy. Dzieje naszego hufca są bardzo mocno związane z historią Grodu Sambora. Obejmują losy wielu młodych ludzi, którzy poświęcali swe życie służbie Ojczyźnie. Chcielibyśmy jak najlepiej uczcić tę doniosłą rocznicę.

Zapraszamy wszystkich sympatyków harcerstwa na wystawę poświęconą historii tczewskiego hufca, która odbędzie się w dniu 10 grudnia 2011 r.  w godz. 15:00 – 20:00. Ponadto w ramach obchodów jubileuszu odbędzie się konferencja pt. "Współczesny skaut" oraz prezentacja środowisk hufca. Serdecznie zapraszamy!

Informację przekazała
phm. Renata Zapart- Kornas
Komendantka Hufca ZHP Tczew

pwd. Marta Bednarska
gdańska korespondentka Serwisu regionalnego ZHP

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

Najnowsze wpisy

Aktualności Chorągwi

Wizyta studyjna w Poznaniu

W weekend 14-16 czerwca instruktorzy z naszej chorągwi pojechali na drugą już wizytę studyjną w ramach projektu „Zrób to” dofinansowanego ze środków programu Funduszu Inicjatyw

Czytaj więcej »
Aktualności Chorągwi

Warsztaty opiekunów prób phm i hm

16 czerwca w Gdańsku odbyły się warsztaty dla opiekunów prób podharcmistrzowskich i harcmistrzowskich organizowane przez Chorągwianą Komisję Stopni Instruktorskich oraz Macierzystą Akademię Kształcenia. Uczestnicy zaczęli

Czytaj więcej »

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Jacek Grzebielucha jacek.grzebielucha@zhp.net.pl