Hufiec Tczew ma 80 lat!

10 grudnia o godz. 15:00 w Tczewskim Centrum Kultury i Sztuki odbędą się uroczystości obchodów 80-lecia Hufca ZHP Tczew. W ramach obchodów jubileuszu odbędzie się konferencja pt. "Współczesny skaut" oraz prezentacja środowisk hufca.

Już 80 lat minęło, odkąd w Tczewie po raz pierwszy zabrzmiały harcerskie piosenki, a na ulicach zaczęły pojawiać się szare i zielone mundury. Hufiec ZHP Tczew powołany został rozkazem w dniu 9 listopada 1931 roku. Tak długi okres musiał objąć czas szczególnych doświadczeń i osobistych przeżyć harcerzy. Dzieje naszego hufca są bardzo mocno związane z historią Grodu Sambora. Obejmują losy wielu młodych ludzi, którzy poświęcali swe życie służbie Ojczyźnie. Chcielibyśmy jak najlepiej uczcić tę doniosłą rocznicę.

Zapraszamy wszystkich sympatyków harcerstwa na wystawę poświęconą historii tczewskiego hufca, która odbędzie się w dniu 10 grudnia 2011 r.  w godz. 15:00 – 20:00. Ponadto w ramach obchodów jubileuszu odbędzie się konferencja pt. "Współczesny skaut" oraz prezentacja środowisk hufca. Serdecznie zapraszamy!

Informację przekazała
phm. Renata Zapart- Kornas