IV Warsztaty dla Ratowników ZHP

Inspektorat Ratowniczy Chorągwi Gdańskiej serdecznie zaprasza ratowników ZHP na warsztaty, które odbędą się w dniach 16 – 18 grudnia 2011 w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 21 w Gdańsku Morenie.
Koszt warsztatów to 50 zł. Organizatorzy zapewniają nocleg, pyszny obiad w sobotę, interesujące zajęcia, ubezpieczenie i wrzątek.
Kurs skierowany jest do absolwentów poprzednich kursów IRCG. Będzie to doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności ratowniczych oraz dalszego ich doskonalenia. Tegoroczne warsztaty odbywają się w Trójmieście – zatem obecność obowiązkowa! Przy okazji spotkania się w ratowniczym gronie, można z tych dni uczynić Święto Ratowników ZHP Chorągwi Gdańskiej!

Dlaczego jeszcze warto się wybrać?

• Przygotowaliśmy dla Was zajęcia z samoobrony, ratownictwa wodnego czy j. migowego w ratownictwie; przeprowadzimy kilka gier ratowniczych,
  • Nauczycie się, jak umiejętnie upozorować rany; zdobędziecie wiedzę, w jaki sposób rozmawiać z poszkodowanym oraz jak zwalczyć stres na miejscu zdarzenia,
  • Poćwiczycie różne techniki ratownicze: ewakuację przyrządową, bezprzyrządową,
  • Pokażemy Wam jak korzystać ze sprzętu z karetki, np. z defibrylatora,
  • Zaprosiliśmy na warsztaty bardzo ciekawą – znaną w swoim środowisku – osobę! Poopowiada Nam o „swoim ratownictwie” i odpowie na wszystkie Wasze pytania
  • Jest to też okazja do spotkania się z kilkoma instruktorami Harcerskiej Szkoły Ratownictwa i pozbycia się wszelkich wątpliwości na tematy ratownicze; możemy
  • również powiedzieć, że HSR powie nam coś o „zdrowym trybie życia”.
  • Oprócz tego będzie „WYBUCH!” – skromnie powiedziawszy będą to zajęcia, które zapamiętacie na długo.

Warsztaty są dla Was – jeśli macie jakieś sugestie zajęć, tematów do przemyślenia: zapraszamy wszystkich do kontaktu. Jesteśmy otwarci!

Mobilizujcie się, mobilizujcie swoje grupy, mobilizujcie swoich znajomych!
Spotkajmy się w jak najliczniejszym gronie!

sam. Karolina Krzyzińska
Szefowa IRCG