Już po teatralnych zmaganiach

Teatralny Biwak Technik Harcerskich, który odbył się w Gdańsku w dniach 16-18 listopada dla większości z nas był pierwszym BTHem. Dla orgaizatorek, powrotem do przeszłości, bardzo sympatycznej przeszłości:)

Spotkałyśmy się, bo były tylko druhenki, w piątkowy wieczór i od razu przystąpiłyśmy do grania. Najpierw pierwsza rola – kulinarna. Po tejże, ruszyłyśmy na warsztaty teatralne z dh. Martą Urbanowską i dh. Agatą Jakub. Przygotowywałyśmy scenki, uczyłyśmy się dykcji, improwizacji. A przy tym wspaniale się bawiłyśmy.

W sobotni poranek przygotowywałyśmy kukiełki i maski teatralne. W południe w teatrze Miniatura oglądałyśmy przedstawienie "Tajemnica diamentu". Przedstawienie oparte na
skandywanwskiej książce o tym samym tytule wywarło na nas wrażenie, ale nie wszystko nam się podobało w gdańskiej interpretacji. Bardzo ciekawa, wielopłaszczyznowa i kolorowa scenografia, śmieszne i bardzo ładne kukiełki, ładne stroje aktorów – tym byłyśmy zachwycone. Najmniej ciekawa okazała się rola dziennikarzy. Po przedstawieniu i posileniu się, zabrałyśmy się za natrudniejsze zadanie.

Przygotowywałyśmy swoje własne przedstawienia, które wieczorem wystawiłyśmy na scenie teatralnej Domu Harcerza. Tego samego wieczoru udało nam się wraz z druhną Anią Deptułą pośpiewać, pokazać, namalować i przedstawić kilka piosenek zuchowych i harcerskich. A następnego dnia na zakończeniu BTHu przeszłyśmy kolejny test teatralny prezentując bardzo trudne scenki w teatrze mimicznym.

Szkoda tylko, że było nas tak mało.

hm. Mariola Mazerska
wspólorganizatorka BTHu Teatralnego