Komunikacja i promocja na harcerskim kursie

W dniach 15-17.11.2013 r. w Gdańsku odbędzie się kurs harcerskich specjalistów ds. promocji i informacji w ramach projektu "CSR dla NGO". Zapraszamy do zgłaszania się. Liczba miejsc ograniczona!

Jak zaplanować i przeprowadzić skuteczną akcję promocyjną hufca i hufcowych wydarzeń? Jak profesjonalnie pracować z dziennikarzami? Jak mówić, aby inni chcieli słuchać? Jak komunikować się wewnątrz hufca, aby skutecznie razem realizować wspólny cel? Te i wiele innych zagadnień pojawi się w programie szkolenia.

W szkoleniu przewidziane jest miejsce dla jednego reprezentanta każdego hufca naszej chorągwi. Kandydat musi mieć rekomendację komendanta swojego hufca, gdyż jest lub będzie to osoba odpowiedzialna za promocję i informację w danej wspólnocie. W przypadku niewykorzystania miejsca przez hufiec na kurs będą przyjmowane kolejne osoby z hufców, które zgłosiły już swojego kandydata.

Idealny kandydat powinien:
– mieć swobodę poprawnego wypowiadania sie ustnego i pisania w języku polskim
– być osobą o zdolnościach interpersonalnych
– mieć rozeznanie w tematyce Internetu
– być instruktorem ZHP
– mieć rekomendację komendanta swojego hufca.

Coraz częściej dostrzegamy w hufcach konieczność umiejętnego promowania naszej działalności w środowisku lokalnym. Organizacje NGO konkurują ze sobą w zdobywaniu wolontariuszy, sympatyków, sponsorów i sojuszników. Nasze działania wymagają wielowymiarowego wsparcia różnych partnerów, a ci zaczną wspierać nas dopiero, gdy dostrzegą naszą organizację. Zaufają zaś nam, gdy będziemy to zaufanie umieli wzmacniać profesjonalnymi działaniami. Prowadzenie tych działań wymaga wiedzy i umiejetności, które będzie można zdobyć na naszym kursie.

Organizatorzy kursu zapewniają zakwaterowanie i wyżywienie w Domu Harcerza w Gdańsku. Koszt ponoszony przez uczestnika to 25 zł.

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego do 3.11.2013 r. i przesłanie go na adres promocja@gdanska.zhp.pl. W przypadku osób niepełnoletnich należy dodatkowo wypełnić i przesłać Zgodę rodziców. Wszelkie pytania prosimy kierować również na ten adres.

Projekt finansowany ze środków Programu Operacyjnego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

phm. Janosz Józefczyk

Wydział Promocji i Informacji