Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski dla hm. Bogdana Klauzy

23 września hm. Bogdan Klauza otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, który w imieniu Prezydenta RP Bronisława Komorowskie wręczył Sekretarz Stanu Kazimierz Plocke. Druh Bogdan jest wieloletnim instruktorem Morskiego Hufca Puck, który prowadził przez wiele lat gromady i drużyny harcerskie, był Komendantem Morskego Hufca Puck. Jako instruktor żeglarstwa i motorowodniactwa udzielał się w pracach sztormanatu. Był członkiem zespołu pilota. Przez cały czas wspiera działalność wodną i harcerską drużyn, hufca i chorągwi. Odznaczony również Srebrnym i Złotym Krzyżem Za Zasługi dla ZHP.
Druh Bogdan przez wile lat był Starszym Powiatowego Cechu Rzemiosł Różnych MiŚP w Pucku.

Serdecznie gratulujemy otrzymanego orderu, który jest drugim najwyższym polskim państwowym odznaczeniem cywilnym (po Orderze Orła Białego).

phm. Andrzej Żmijewski