Kursanci MAK odtwarzają Leśną Bibliotekę

Odbudowa leśnej biblioteki trwa! Wszystkie tajemnice prawdy i historie o naturze ludzkiej gromadzone były od wieków przez Ducha Lasu w jego Leśnej Bibliotece. Niestety, z powodu wielu nieszczęść większość tych zbiorów uległa zniszczeniu…

Tymi słowami rozpoczyna się historia niezwykłego miejsca blisko Olpucha, do którego 30 lipca przybyło 12 pełnych determinacji kursantów kursu drużynowych Macierzystej Akademii Kształcenia reprezentujących hufce: Wejherowo, Starogard Gdański, Gdańsk Śródmieście, Gdańsk Wrzeszcz-Oliwa, Sopot, Hel oraz Akademicki Krąg Klerycki z Pelplina.

W tajniki Biblioteki wprowadza ich pięciu doświadczonych instruktorów pod przewodnictwem hm. Tomasza Michałowskiego – komendanta naszej chorągwianej szkoły. Kursanci zmagają się codziennie z coraz to większymi wyzwaniami zdobywając w ten sposób nową wiedzę i umiejętności, a dzięki pracy w zastępach cementują swoją przyjaźń.

Z dnia na dzień Leśna Biblioteka staje się piękniejsza, a jej bibliotekarze bardziej świadomi swojej odpowiedzialnej roli. Gdy 12 sierpnia nasza przygoda dobiegnie końca, każdy z nich wróci do swego środowiska będąc odmienionym człowiekiem.

phm. Agata Grzywacz
z-ca komendanta kursu drużynowych MAK