Laska skautowa dla Pani Prezes WFOŚiGW

Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku Danuta Grodzicka – Kozak otrzymała z rąk Skarbnika ZHP hm. Lucjana Brudzyńskiego w obecności Komendantki Chorągwi hm. Hanny Piotrowskiej i skarbnika Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej hm. Jerzego Gębary laskę skautową. Uroczyste wręczenie miało miejsce 29.09.2013 r. podczas zakończenia Spartakiady Harcerskich Drużyn Wodnych w Pucku.

To wyróżnienie jest wyrazem uznania dla działań Pani Prezes na rzecz Związku Harcerstwa Polskiego. Laskę skautową otrzymują osoby, które w znaczny, wyróżniający i bezinteresowny sposób wspierają swą działalnością wychowawczą ZHP. To symboliczne podziękowanie, jakie ZHP przyznaje swoim przyjaciołom w całym kraju, za wszystko, co uczynili dla harcerstwa i skautingu, dla młodzieży. Pierwszą Laskę Skautową otrzymał Jan Paweł II w 1997 r. w Gnieźnie.