Manewry Techniczno-Obronne w Wejherowie

Hufiec ZHP Wejherowo zaprasza na kolejną, wiosenną edycję Manewrów Techniczno-Obronnych, która odbędzie się w dniach 24-26 kwietnia w Wejherowie. W programie imprezy m.in.: nocne InO, ćwiczenia z samarytanki, park linowy, przeprawa łódka i wiele innych atrakcji! Zgłoszenia mailowe do 7. kwietnia: komendant@wejherowo.zhp.pl.

Manewry Techniczno-Obronne na stałe wpisały się w kalendarz imprez Hufca ZHP Wejherowo. Najbliższe odbędą się w ostatni weekend kwietnia i przeznaczone są dla trzech grup metodycznych: harcerzy, harcerzy starszych i wędrowników. Każda trasa różni się trudnością, a patrole wezmą udział w nocnym INO, ćwiczeniach z samarytanki, strzelania, przeprawie łódką, zajęciach z pionierki i znajomości zasad ruchu drogowego oraz sprawdzą się na wysokościach w parku linowym.

Patrole zgłaszają się 24. kwietnia 2015 r. w godzinach 17:00 – 20.00 do Bazy Hufca ZHP Wejherowo "Cedron". Po zgłoszeniu zostaną przekazane wszelkie niezbędne informację. Manewry odbywać się będą w okolicach Wejherowa i zakończą się apelem o godz. 12:00 26. kwietnia 2015 r.

W MTO uczestniczyć mogą patrole 3-5 osobowe w następujących pionach wiekowych:
– harcerski (10 – 13 lat) + opiekun – drużynowy (drużynowy nie bierze udziału w zadaniach)
– starszo harcerski (13 – 16 lat) + opiekun – drużynowy
– wędrowniczy  powyżej 16 lat – włącznie) + opiekun – drużynowy
Jeden opiekun może prowadzić dwa patrole po trasie.
WYPOSAŻENIE: kompas, latarka, apteczka (na patrol), odblask na odzieży

Zgłoszenie powinno zawierać pełną nazwę zastępu (patrolu); imię, nazwisko i podpis opiekuna; nazwiska uczestników oraz daty urodzenia; adres (telefon) kontaktowy, potwierdzenie jednostki nadrzędnej oraz numer polisy ubezpieczeniowej NW.

Kwota wpisowego wynosi: 35 zł – od uczestnika; 15 zł – drużynowy (opiekun) przy zgłoszeniu do 6.04.15 albo 40zł przy zgłoszeniu od 7 do 13.04.15, po 13.04.15 organizator nie zapewnia pełnych świadczeń. Wpłaty dokonujemy po przybyciu na bazę Cedron według terminu zgłoszenia mailowego.

W ramach wpisowego zapewniamy: zakwaterowanie na HBO Cedron, ciepły posiłek w sobotę, gorącą wodę na herbatę, plakietkę MTO, puchary, nagrody dla trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii, ciekawy program.

Kontakt:
komendant MTO – pwd. Rafał Hebel tel. 609 168 792