VI Harcerski Kurs Spadochronowy

Inspektorat Lotniczy Chorągwi Gdańskiej ZHP wspólnie ze Szkołą Spadochronową Aeroklubu Elbląskiego serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na VI Harcerski Kurs Spadochronowy. Zajęcia na kursie będzie prowadził instr. spad. Stanisław Blezień

Kurs obejmuje:
– Szkolenie teoretyczne
– Zajęcia praktyczne
– Wykonanie 3 skoków ze spadochronem

1. Miejsce
Część teoretyczna – Dom Harcerza w Gdańsku,
Skoki z samolotu Cessna-182 Lotnisko Aeroklubu Elbląskiego
w Elblągu wg uzgodnienia z uczestnikami.

2. Termin
Szkolenie teoretyczne w Domu Harcerza 14-15 maja 2015,
Szkolenie praktyczne i skoki ze spadochronem 16 i 17 maja 2015. *!

3. Warunki przyjęcia
Ukończone 16 lat dla niepełnoletnich zgoda obojga rodziców (poświadczona notarialnie),
Wypełnienie formularza zgłoszeniowego,
Uiszczenie opłaty za kurs,
Ubezpieczenie OC i od Następstw NW (będzie załatwione zbiorowo dla całej grupy).

4. Opłaty
Kurs (teoria + 3 skoki) – 680 zł
Obowiązkowe ubezpieczenie od Odpowiedzialności Cywilnej 50 zł
Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków 20 zł
Nocleg w Domu Harcerza z własnym śpiworem 10 zł
Sala wykładowa i koszty Komendy Chorągwi 20 zł
Razem 780 zł

Na terenie Lotniska Aeroklubu Elbląskiego istnieje możliwość:
Postawienia własnych namiotów,
Korzystania z sanitariatów i ciepłej wody – prawdopodobnie za opłatą,
Wyżywienie we własnym zakresie.

Zgłoszenia uczestników proszę nadsyłać za pomocą formularza do dnia 30 kwietnia 2015 r.

Ze względu na konieczność zarezerwowania miejsc noclegowych w Domu Harcerza proszę o możliwie szybkie podanie czy wolicie aby kurs odbywał się tak jak w komunikacie od czwartku do niedzieli, czy przez dwa weekendy.
Z lotniska do centrum Elbląga jest około 30 min pieszo, jakieś 15 min do dworca PKP/PKS i McDonald’s. Najbliższy sklep odległy jest o 10 min pieszo.

Uwaga!
Po wykonaniu trzech skoków i spełnieniu dodatkowych wymagań można wystąpić do Kapituły HZS z wnioskiem o przyznanie Harcerskiego Znaku Spadochronowego. Regulamin przyznawania znaku będzie podany na kursie.
W zależności od ilości zgłoszeń istnieje prawdopodobieństwo, że skoki będą odbywały się w różnych terminach dla poszczególnych grup (jest to związane z ilością spadochronów potrzebnych do wykonania skoków).
Inspektorat Lotniczy czyni starania aby uzyskać dofinansowanie do kursu. Niezależnie od powyższego możecie starać się o dofinansowanie w miejscu zamieszkania. Przed rozpoczęciem organizowania kursu zwróciliśmy się do trzech Aeroklubów ościennych z prośbą o przysłanie oferty i wybraliśmy najkorzystniejszą cenowo ofertę. Podobnie było z ubezpieczeniem (pozostaje do ustalenia kwota ubezpieczenia od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków – gdzie o wysokości sumy ubezpieczenia będą decydowali zainteresowani).

W razie pytań można kontaktować się z szefem Inspektoratu lotnictwa
hm. Adam Berbeka
*e-mail: a.berbeka@konto.pl

*! Termin może ulec zmianie w zależności od możliwości czasowych zainteresowanej grupy