Ogłoszenie 2/0053/18 Wychowawca/czyni Miastko Ku Gwiazdom

ZHP Chorągiew Gdańska ogłasza nabór na stanowisko:

WYCHOWAWCA/WYCHOWCZYNI

placówki wsparcia dziennego w formie podwórkowej w Miastku

w ramach projektu „Ku gwiazdom  – aktywne wsparcie dla dzieci i rodzin poprzez rozwój usług społecznych w Miastku i Bytowie o numerze RPPM.06.02.02-22-0053/17 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 06. Integracja 06.02. Usługi Społeczne 06.02.02. Rozwój usług społecznych.

MIEJSCE PRACY: MIASTKO

FORMA ZAKTRUDNIENIA : umowa o pracę ½ etatu

ZAKRES OBOWIAZKÓW:

1. Organizacja czasu wolnego uczestnikom i uczestniczkom przebywającym w świetlicy,
  2. Opracowanie planów pracy grup uczestników i uczestniczek,
  3. Bieżąca współpraca z animatorami grup,
  4. Wsparcie merytoryczne animatorów,
  5. Prowadzenie zajęć wychowawczych i opiekuńczych dla dzieci i młodzieży,
  6. Współpraca z rodzicami i opiekunami prawnymi dzieci,
  7. Bieżące rozwiązywanie problemów i konfliktów uczestników i uczestniczek świetlicy,
  8. Współpraca z pozostałymi specjalistami zatrudnionymi w projekcie, w tym: opiekun rodziny, psycholog, wychowawca, socjoterapeutą w zakresie wsparcia uczestników i uczestników świetlicy,
  9. Współpraca z instytucjami (m.in. szkołą, placówkami medycznymi, kuratorami sądowymi i innymi placówkami wynikającymi z rozpoznanych problemów),
  10. Prowadzenie wymaganej dokumentacji pracy wychowawcy i placówki,
  11. Praca w systemie zmianowym  godzinach 8:00-21:00,
  12. Współpraca z biurem projektu.

Kandydat na stanowisko powinien spełnić następujące wymagania:

NIEZBĘDNE:

1. Posiada wykształcenie wyższe na kierunku pedagogika lub pedagogika specjalna,
  2. Posiada roczne doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą,
  3. Nie jest i nie była pozbawiona władzy rodzicielskiej oraz władza rodzicielska nie jest jej zawieszona ani ograniczona,
  4. Wypełnia obowiązek alimentacyjny – w przypadku, gdy taki obowiązek w stosunku do niej wynika z tytułu egzekucyjnego,
  5. Nie figuruje w rejestrze sprawców przestępstw na tle seksualnym,
  6. Nie figuruje w Krajowym Rejestrze Karnym.

DODATKOWE:

1. Wysokie umiejętności organizacyjne,
  2. Umiejętność pracy w zespole,
  3. Doświadczenia pracy metodą projektową minimum jeden rok,
  4. Komunikatywność i łatwość nawiązywania kontaktu z dziećmi i młodzieżą,
  5. Znajomość specyfiki pracy z dziećmi i młodzieżą w formie zajęć pozalekcyjnych.

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV wraz z listem motywacyjnym oraz oświadczeniem o niekaralności do dnia 4.06.2018r. do godz. 16.00 na adres mailowy: katarzyna.gonia@zhp.net.pl lub w wersji papierowej (pocztą lub osobiście): Komenda Chorągwi Gdańskiej, ul. Za Murami 2-10,         80-823 Gdańsk, z  dopiskiem na kopercie lub w tytule maila: wychowawca Miastko „Ku gwiazdom”.

Uprzejmie informujemy, iż:

• skontaktujemy się z wybranymi kandydatami;
  • na etapie podpisania umowy o pracę wymagane będą dokumenty potwierdzające spełnienie wymagań zawartych w ogłoszeniu o pracę oraz zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego.

Przewidywany termin zatrudnienia czerwiec 2018 r.
Na przesłanych dokumentach prosimy o umieszczenie klauzuli:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z przepisami  Ustawy z dnia 29.08.1997 r. o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity Dz. U. z 2016 r. poz. 922 ze zm.). Jednocześnie oświadczam, że zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.”