Popłynęli po zwycięstwo

260 uczestników w 6 pionach wiekowych zmagało się 10 marca 2013 roku na basenie przy Szkole Podstawowej nr 2 na Morenie w zawodach pływackich naszej chorągwi.

Prowadzono rywalizację zarówno indywidualnie, jak również grupowo (drużyna, szczep, hufiec). Była też dodatkowa nagroda dla najlepszego ciała statutowego – „Nietopliwi”.

W klasyfikacji generalnej międzyhufcowej wzięli udział przedstawiciele 11 hufców, przy czym palma pierwszeństwa przypadła hufcowi Gdynia.

W klasyfikacji międzydrużynowej rozróżniono dwie kategorie: Najlepsza drużyna wodna oraz Najlepsza drużyna lądowa, gdzie odpowiednio uplasowały się 733 Morska Drużyna Harcerska "Panta rhei" i 27 Gdyńska Drużyna Harcerska "Pajęczaki".

W klasyfikacji Szczepów, na I miejscu znalazł się Szczep Luzino z hufca Wejherowo. Statuetka "Nietopliwi" przypadła w udziale komendzie hufca Gdańsk Wrzeszcz – Oliwa.

Wszystkim medalistom serdecznie gratulujemy! Jednocześnie zapraszamy już w przyszłym roku na XII Mistrzostwa Pływackie Gdańskiej Chorągwi ZHP, które odbędą się w marcu 2014 roku.

Wyniki czasowe oraz punktowe, indywidualne oraz drużynowe dostępne drogą mailową mistrzostwa.plywackie2013@gmail.com

Wszystkich chętnych zapraszamy do kibicowania reprezentacji chorągwianej na XXIII Mistrzostwach Pływackich ZHP odbywających się 20 kwietnia br. w Bydgoszczy!

Zdjęcia z Mistrzostw dostępne w galerii.

Komendant Mistrzostw
pwd. Wojciech Suryn