PR LAB w Chorągwi Gdańskiej zakończony

Pomorska edycja warsztatów z komunikacji i promocji ugoszczona zostła w Stanicy Hufca ZHP Gdynia, tuż nad morzem. Warsztaty rozpoczęły się prelekcjami, które wdrożyły uczestników w rytm pracy rzecznika prasowego na szczeblu hufca i chorągwi. Gospodarzem prelekcji było Studium wokalno-aktorskie przy Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Sala prób alegorycznie ukazała pracę osób odpowiedzialnych za promocję i informację – osoby te nie zawsze stoją na scenie, ale najczęściej za kulisami – planują i projektują scenariusze wizerunku wydarzeń i działań ZHP. Wieczór umilił nam koncert na sali kominkowej oraz pogaduchy w kawiarence Wild-Chaj.

Przez całą sobotę trwały zajęcia warsztatowe, które uczestnicy wybierali na długo przed samym spotkaniem – w międzyczasie, na początku listopada, określali w ankiecie stopień zaawansowania w konkretnych programach, aby mogli faktycznie rozwinąć swoje umiejętności. Grafika, video i foto – to były warsztaty bardzo techniczne, zaś warsztaty z korzystania z social-mediów i budowy komunikatu miały zwrócić uwagę na posługiwanie się tymi narzędziami. Wieczorem, w ramach intergracji, uczestnicy udali się plażę miejską, gdzie mogli nie tylko oglądać fire-show, ale również w nim uczestniczyć, m.in. ziejąc ogniem. Noc upłynęła na rozmowach i robieniu zdjęć profilowych przez profesjonalnego fotografa.

Niedzielny poranek uczestnicy spędzili na warsztatach z produkcji muzycznej, prezentacji w programie Prezi, emisji głosu i dykcji oraz z autoprezentacji. Na te warsztaty dzień wcześniej zapisy miały formę wykonania zadania, polegającego na zrobieniu sobie selfie w określony sposób. Po warsztatach wzbogacających ten zasób wiedzy nastąpiło zakończenie warsztatów.

Hufce, które wystawiły reprezentację na PR LAB w Gdyni to: Gdańsk-Śródmieście, Gdynia, Wrzeszcz-Oliwa, Gdańsk-Portowa, Sopot, Wejherowo, Bytów, Malbork, Starogard Gdański, Sztum i Tczew. Spoza Chorągwi Gdańskiej przyjechały do nas osoby z hufców Bydgoszcz-Miasto, Wągrowiec, Golub-Dobrzyń, Iława oraz Kętrzyn. Łącznie 49 osób zgromadziło się, by wziąć udział w warsztatach. Kadrę kadrę stanowili członkowie Zespołu Kominukacji i Promocji Chorągwi Gdańskiej oraz instruktorzy z Hufców Warmińskiego oraz Warszawy Śródmieścia oraz z Głównej Kwatery.

Organizację warsztatów wsparli patronatem Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek oraz firmy JUNIS Usługi Informatyczne, Studium Wokalno-Aktorskie w Gdyni, Chorągiew Gdańska ZHP oraz Główna Kwatera ZHP.

Dziękujemy serdecznie prowadzącym warsztaty sobotnie: Dawidowi Zdrojewskiemu, Jackowi Grzebielucha, Maciejowi Kołkowi, Joannie Karczewskiej, Annie Mikołajczyk, Marcie Ratkowskiej, Agacie Salwińskiej, Markowi Zajkowskiemu oraz prowadzącym warsztaty sobotnie: Maciejowi Gwozdkowi, Markowi Kaczanowskiemu, Adrianowi Łuakszewskiemu, Marcinowi Oroń oraz Maciejowi Wiśniewskiemu.

Jeżeli ktoś jeszcze jest zainteresowany warsztatami z promocji i komunikacji – zespół przy Komendzie Chorągwi Gdańskiej planuje takie w trzeci weekend kwietnia, na który już teraz zapraszamy.

Dziękujemy wszystkim jeszcze raz i do zobaczenia! 🙂

Zapraszamy również do czytania relacji naszej uczestniczki, pwd. Martyny Radomskiej z Hufca Sopot, której relalacja znalazła się na stronie głównej ZHP! 😉

Zespół Komunikacji i Promocji
Chorągwi Gdańskiejł