Rekordowe jubileuszowe „Sobiegranie”

X Harcerskie Spotkanie z Piosenką „Sobiegranie” 2011 było bardzo wyjątkowe i nie tylko dlatego, że były to już dziesiąte urodziny festiwalu. Atmosfera w tym roku była bardzo gorąca, chociażby dlatego, iż zjawiła się rekordowa liczba uczestników festiwalu, aż 230 oraz rekordowa liczba występujących, bo aż 44!

Dziesięć lat temu powstał zespół harcerski „Siebie Warci”, którego pierwszym przedsięwzięciem było zorganizowanie festiwalu. To dzięki nim od 10 lat możemy się co roku świetnie bawić przy dźwiękach muzyki. Tegoroczne spotkanie z piosenką rozpoczęło się tradycyjnie od wykonania przez zespół festiwalowej piosenki, następnie pałeczkę przejęły rewelacyjne prowadzące. Poziom wykonawców z roku na rok jest coraz wyższy, a jury ma coraz twardszy orzech do zgryzienia. Bardzo budujące było, widzieć liczne, zdyscyplinowane drużyny harcerskie, które sumiennie przygotowały się do swoich występów.

Drugi dzień festiwalu jest zawsze tym najbardziej wyczekiwanym. To wtedy dowiadujemy się, kto został laureatem. Niespodzianką były torty przygotowane przez organizatorów z okazji urodzin, a w trakcie nakładania tortów na talerze, wystąpiła Gwiazda Festiwalu, czyli zespół „Siebie Warci” (tym razem w wersji „old”). Były także wspaniałe życzenia oraz prezenty dla zespołu, które są siłą napędową do dalszej pracy.  Na koniec oczywiście wyniki i nagrody, a następnie zakończenie tych przepięknych chwil naszą festiwalową piosenką „Sobiegranie”. Za okazaną nam sympatię, życzenia oraz prezenty bardzo dziękujemy.

phm. Magdalena Jaks