„Śpiewajmy razem” z Bazuną w Kartuzach

W sobotę 24.09.2016r. o godz 14.00 w sali widowiskowej Kartuskiego Centrum Kultury odbędzie się kolejne spotkanie z piosenką harcerską i turystyczną opatrzone tytułem "Śpiewajmy razem". Będzie to pierwszy w nowym roku harcerskim koncert, który jest wynikiem współpracy środowiska akademickiego Politechniki Gdańskiej oraz Chorągwi Gdańskiej ZHP. W ramach projektu "Śpiewajmy razem" odbyły się koncerty współorganizowane przez Komendy Hufców Gdańsk – Śródmieście, Kościerzyna, Bytów, Kwidzyn, Rumia, Starogard Gdański, Wejherowo.

Spotkania te mają służyć propagowaniu kultury wspólnego śpiewu jako elementu łączącego pokolenia. Ponadto ich celem jest próba "ocalenia od zapomnienia" harcerskich piosenek oraz utworów poetyckich stworzonych i wykonywanych podczas Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki Studenckiej "Bazuna". W czasie tych spotkań młodzi wykonawcy harcerscy stają na scenie obok doświadczonych artystów z kręgu piosenki studenckiej, by wraz z publicznością wykonać swoje ulubione piosenki harcerskie.

Projekt został objęty patronatem Rektora Politechniki Gdańskiej oraz Komendanta Chorągwi Gdańskiej ZHP.
W imieniu Komendy Hufca ZHP Kartuzy serdecznie zapraszamy na koncert z cyklu "Śpiewajmy razem".

hm. Alina Cyrzon
Członek Komendy Chorągwi Gdńskiej