Spotkali się z Wickiem

W niedzielę 10 lutego  w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym odbyła się Gra  „Spotkanie z Wickiem”. Okazją do jej zorganizowania była 100 rocznica urodzin bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Uczestniczące w niej zuchy i harcerze realizując kolejne zdania  mieli okazję do poznania historii życia Patrona Harcerstwa Polskiego oraz zapoznania z fragmentami jego „Pamiętnika”. Wędrówka przyniosła również „odkrycie” nie związane z tematyką gry – a mianowicie: w Gdańsku była skocznia narciarska!

Tort… Fot. nadesłana

Po wędrówce uczestnicy gry oraz członkowie Kręgu Instruktorskiego „Korzenie” spotkali się w Kościele pw. Chrystusa Zbawiciela, w którym znajdują się relikwie  patrona i uczestniczyli w Mszy Harcerskiej odprawionej przez naszego kapelana ks. hm. Jerzego Skibę. Na początku mszy historię otrzymania relikwii oraz postać dh. Wicka przedstawił harcerzom ks. kan. Henryk Bietzke (były Proboszcz Osowskiej Parafii).

Zgodnie z tradycją na urodzinach nie mogło zabraknąć tortu – to był ostatni element naszego spotkania (nie ukrywamy, że również najsłodszy)!

hm. Anna Deptuła
Zespół Wychowania Duchowego