Spotkanie Kadry Starszoharcerskiej „Harcerz starszy w XXI wieku”

Spotkanie Kadry Starszoharcerskiej

30.11-01.12.2013r.

Harcerz starszy w XXI wieku!

W czasie naszego pierwszego w tym roku harcerskim spotkania z kadrą starszoharcerską, chcielibyśmy zastanowić się nad miejscem harcerza starszego w dzisiejszymi świecie.

Między innymi zajmiemy się temat nowinek technologicznych, zaawansowanych urządzeń oraz internetu. Przyjrzymy się temu jak wyżej wymienione elementy mogą być wykorzystywane w pracy harcerskiej oraz jakie korzyści, ale i zagrożenia, które ze sobą niosą. Spróbujemy również wspólnie wypracować zbiór pomysłów na konkretne formy pracy. Poruszymy również problem dorastania, zastanowimy się jak na otaczający nas świat patrzy gimnazjalista, jakie może napotkać zagrożenia, jak mu w tym pomóc i jak rozmawiać na trudne tematy.

Oprócz typowych warsztatów tematycznych, mamy nadzieję na zintegrowanie środowiska kadry starszoharcerskiej naszej chorągwi, które ułatwi podejmowanie współpracy między drużynami oraz udzielenie pomocy w rozwiązaniu problemów metodycznych i wychowawczych, którymi uczestnicy spotkania zechcą się z nami podzielić.

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz  do 15 listopada 2013 roku.

Składka zadaniowa w wysokości 12 zł płatna podczas spotkania.

Nocleg w Domu Harcerza.

Organizatorzy nie zapewniają wyżywienia, ale znajdziemy czas na jego przyrządzenie 😉

Do zobaczenia!

pwd. Weronika Nadzikiewicz