Święto Starogardzkich Harcerzy

W dniu 22 kwietnia 2023 r. na terenie Parku Miejskiego w Starogardzie Gdańskim odbyło się Święto Starogardzkich Harcerzy. W tym roku motywem przewodnim była woda, ponieważ 3 Wodna Drużyna Harcerska im. Króla Jana III Sobieskiego obchodziła swoje 100-lecie powstania.

Na wszystkich czekała gra harcerska w parku miejskim, strefa gastronomiczna, gdzie można było upiec podpłomyki i zjeść dobrą zupę, strefa historyczna, gdzie można było zapoznać się z historią wodniaków w hufcu oraz strefa żeglarska, gdzie każdy mógł zobaczyć łódkę, poznać jej budowę i nauczyć się węzłów żeglarskich. Popołudniu odbył się Przegląd Piosenki Harcerskiej „Violinka”, podczas którego zaprezentowały się wszystkie jednostki hufca, a tuż po nim dwa koncerty zwieńczające cały sobotni dzień. Szantymeni z Klubu Żeglarskiego „Atol” oraz zespół „Drake Sea Folk Group”. W niedzielę na zakończenie apel hufca.

Fot. Michał Hinc/ZHP