Trwają zgłoszenia na MOOT 2017 na Islandii

Co to jest Moot?
Moot to międzynarodowy zlot wędrowników,który odbywa się co cztery lata. To taki odpowiednik Jamboree tylko dla uczestników wieku 18-26 lat.Jest mniejszy i zdecydowanie bardziej kameralny.

Ile to kosztuje ?
Koszt udziału w zlocie to 750 USD + 750 PLN. Kwota ta dotyczy uczestników oraz IST. Płatność rozłożona jest na 5 rat płaconych przez 1,5 roku.
Organizatorzy przewidzieli rabaty dla zdecydowanych, którzy chcą zapłacić wcześniej.

Kto może jechać?
Uczestnicy: urodzeni pomiędzy 2 sierpnia 1991 i 25 lipca 1999. International Service Team: urodzeni przed 2 sierpnia 1991.

Jak to wygląda?
Ceremonia otwarcia odbędzie się 25lipca o poranku, a ceremonia zamknięcia późnym wieczorem 2 sierpnia. Pierwszy dzień uczestnicy spędzą ze swoimi patrolami na zwiedzaniu Reykjaviku, pod koniec dnia przemieścisz się do jednego z dziesięciu punktów startowych na kolejne 4 dni wyprawy. To będzie wielka przygoda w pięknej scenerii Islandii. Pełne cztery dni
wędrówki, których stopień intensywności oraz program (m.in. natura i środowisko, aktywności na świeżym powietrzu, działania lokalne)  wybierasz sam. Ostatnie dni zlotu, wszyscy uczestnicy spędzą w centrum skautowym w Ulfljotsvatn.

Kiedy?
25 lipca do 2 sierpnia 2017. To czas trwania samego zlotu. Organizatorzy Mootu szacują, że każdy z uczestników spędzi jednak 3 tygodnie na wyspie, co będą starali się ułatwić.

Co dostajesz w ramach wpisowego?
Program, wyżywienie i ubezpieczenie na czas zlotu. Profesjonalną wyprawkę.
Program przygotowujący do wyjazdu na zlot, konsultacje i doradztwo w przygotowaniu przygody przed i po zlocie.

Za stroną polskiego Kontyngentu na MOOT 2017

phm. Jacek Grzebielucha