Tydzień Hufca Gdańsk-Śródmieście

Tegoroczny Tydzień Hufca Gdańsk-Śródmieście spędziliśmy aktywnie i z uśmiechami na twarzach.

Pierwszym wydarzeniem był Przegląd Kulturalny Hufca, który odbył się 16 marca i został zorganizowany przez 90 GDH „Brzask” oraz 71 GDH-ek „Leśny Szlak”. Harcerze i Harcerze Starsi zaprosili wszystkich widzów do świata bajki i filmu, zachwycili swoimi kreacjami, a piosenką harcerską  obudzili niejedno obozowe wspomnienie. Pierwsze miejsce zajęła 304 Gdańska Artystyczna Drużyna Harcerek „Orion” im. Tadeusza Polaka (kategoria H) i 77 Gdańska Drużyna Harcerska „Wataha” im. Aleksandra Kamińskiego (kategoria HS). Drugie miejsce: 97GDHek+2 „Związek Koniczyn” (H) i 97 GDHek +2 „Związek Koniczyn” (HS) i trzecie miejsce: 74 GDH „Kotwice” im. Stefana Wawrzyńca Miraua. (H) i 11 GDSH „Cegły” (HS).

Kolejnymi wydarzeniami Tygodnia Hufca były wyjazd na wieczornicę do Granicznej Wsi 20 marca, a kilka dni później Rajd Bezdroża, gdzie harcerze poznawali historię naszego patrona – Alfa Liczmańskiego. Dzielnie radzili sobie z każdym zadaniem! W drodze uczyli się wskazywać azymuty czy strzelać z wielkiej procy, a prócz przygód i zabaw jednym z zadań uczestników było zbieranie śmieci, aby nasza Planeta mogła być czystsza.

Zuchy na swojej trasie miały okazję sprawdzić się w roli artystów, pilnie trenując umiejętności potrzebne na scenie. Ich intensywne ćwiczenia zakończyły się Zucholandią, gdzie zaprezentowały się w dwóch kategoriach: piosence zuchowej oraz scenie z bajki.

Wyniki obu tras prezentują się następująco:
Na trasie harcerskiej pierwsze miejsce na podium zajęła 77 GDH „Wataha” im. Aleksandra Kamińskiego. Na trasie starszoharcerskiej – 11 GDSH „Cegły”.
Na trasie zuchowej: 1. miejsce: 17 GGZ 2. miejsce: 14 Gdańska Gromada Zuchowa „Złote Rybki” 3. miejsce: 91 GGZ.

24 marca odbył się Apel Hufca na Cmentarzu Ofiar Hitleryzmu, który zakończył tegoroczne obchody Tygodnia Hufca.

Z harcerskim pozdrowieniem,
pwd. Justyna Wiedrycka
Przyboczna 77 GDH „Wataha”