Wydarzenie roku Chorągwi Gdańskiej ZHP

Dnia 17.12.2019 nadano rangę „Wydarzenie roku Chorągwi Gdańskiej ZHP” kursowi podharcmistrzowskiemu Woodbadge!

Kurs organizowany był przez Szkołę Instruktorską naszej chorągwi: Macierzystą Akademię Kształcenia.

Pierwszy Złaz kursu trwał siedem dni (od 28 kwietnia do 4 maja 2019) i odbył się w HBO Hufca Starogard Gdański w Skrzyni. Szesnastu instruktorów z 10 hufców (Dąbrowa Górnicza, Gdańsk-Śródmieście, „Mazowsze” Mińsk Mazowiecki, Starogard Gdański, Rodło, Gdańsk-Portowa, Morąg, Mosina, Warszawa Praga-Południe, Białystok) uczestniczyło w kursie podharcmistrzowskim Woodbadge pod opieką wspaniałej kadry, w składzie: phm. Wiktoria Guz (komendantka kursu), hm. Robert Kawka, phm. Karolina Szupiluk, phm. Anna Koter, phm. Tomasz Papaj.

W październiku 2019 odbył się drugi złaz kursu – w Gilwell w Londynie, w miejscu gdzie rozpoczął się pierwszy kurs Woodbadge!

Gratulujemy organizatorom i uczestnikom wydarzenia roku 2019!