Wyróżnieni w Chorągwi Gdańskiej w 2013 roku

Jaki był ten rok 2013? Z pewnością dobry dla nagrodzonych wyróżnieniami Chorągwi Gdańskiej ZHP. Kto w tym roku zasłużył na laury?

„Instruktorską Osobowością Roku" została phm. Renata ZAPART-KORNAS z Hufca Tczew.

Komendantka Chorągwi wręcza laureatce wyróżnienie
Druhna Renata – jak czytamy w laudacji – Od dwóch lat dobrze zarządza hufcem, stawia sobie cele, do których konsekwentnie dąży, chętnie podejmuje się pracy z kadrą ZHP, posiada do tego odpowiednie umiejętności i kwalifikacje. Na twarzy instruktorki zawsze gości czarujący uśmiech. Tytuł Honorowy nadawany jest instruktorom ZHP w stopniu minimum podharcmistrza, którzy swoją działalnością wnieśli wkład do funkcjonowania i rozwoju Chorągwi Gdańskiej ZHP – wspólnoty hufców i instruktorów.

Wyróżnienie – „Instruktorskie debiuty”, przyznawane jest drużynowym ZHP w stopniu przewodnika/przewodniczki, którzy odnieśli pierwsze sukcesy wychowawcze, a ich postawa jest godna do naśladowania. W tym roku udany debiut odnotowali:
pwd. Michałowi JERECZEK – Hufiec Kościerzyna
pwd. Agnieszce KORYCKIEJ – Hufiec Malbork
pwd. Irenie LUBOCKIEJ – Hufiec Wejherowo
pwd. Magdalenie MELLER – Hufiec Gdańsk-Portowa
pwd. Kamili MISIOŁEK – Hufiec Sopot
pwd. Agnieszce RADOM – Hufiec Gdańsk-Wrzeszcz-Oliwa
pwd. Hannie SERWATCE – Gdański Harcerski Krąg Akademicki „Flavio Note”

Plakat reklamujący Festyn Rodzinny
„Wydarzenie Roku Chorągwi Gdańskiej ZHP” to wyróżnienie przyznawane jednostkom organizacyjnym Chorągwi lub instruktorom ZHP za nadzwyczajne, niepowtarzalne wydarzenie, którego autorami lub organizatorami byli w danym roku. W tym roku wyróżnione zostało przedsięwzięcie „Gdyńskie Święto Harcerskie” zorganizowane przez Hufiec Gdynia. Celem gdyńskich harcerzy było przybliżenie młodym ludziom harcerstwa, jako atrakcyjnej i pozytywnej formy spędzania wolnego czasu, pokazanie działalności hufca w Gdyni. Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji, m.in. trzy trasy w Parku Linowym „Góra Harców”, ścianka i siatka wspinaczkowa, strzelnice, harcerska kuchnia polowa.

Nagroda specjalna Komendanta Chorągwi Gdańskiej ZHP przyznana została wędrownikom z 733 Morskiej Drużyny Harcerskiej z Hufca Gdańsk-Wrzeszcz-Oliwa za 10-dniową wyprawę żeglarską. Uczestnicy wyprawy – Jędrzej Kowalczys i Teofil Ledwoń – pokonali 750 km płynąc z Gdańska pod prąd Wisłą do Warszawy, następnie kanałem Żerańskim, Bugo-Narwią , Pisą, Wielkimi Jeziorami Mazurskimi do Węgorzewa, pokonując 3 śluzy i 2 zalewy.

Wszystkim wyróżnionym życzymy dalszych sukcesów!

phm. Janosz Józefczyk
Komenda Chorągwi Gdańskiej ZHP