Wystawa – poświęcona harcerzom uczestniczącym w Bitwie Warszawskiej

W ramach realizowanego projektu pt. W obronie cywilizacji – znaczenie Bitwy Warszawskiej
w dziejach Polski i świata – kształtowanie postaw patriotycznych młodego pokolenia, została przygotowana wystawa poświęcona wojnie – polsko bolszewickiej, z którą od dzisiaj można zapoznać się w Gdańsku.

Plansze wystawy powstały na bazie 20 meldunków, które złożyły drużyny uczestniczące w projekcie oraz poszerzona o informacje dodatkowe. W gablotach przedstawiono zdjęcia oraz meldunki nadesłane przez drużyny.

Wystawę będzie można oglądać jeszcze w Pucku, następnie w Lęborku, Kościerzynie oraz Kartuzach, gdzie każdy zainteresowany będzie miał możliwość zapoznania się z opracowanymi materiałami przybliżającymi udział harcerzy w wojnie polsko-bolszewickiej.

Po nowym roku, wystawa będzie odwiedzać kolejne miejscowości, aby jak najwięcej osób mogło skorzystać z opracowanych treści i materiałów.

Przygotowanie wystawy, było możliwe dzięki współfinansowaniu działania ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach projektu „W obronie cywilizacji – znaczenie Bitwy Warszawskiej
w dziejach Polski i świata – kształtowanie postaw patriotycznych młodego pokolenia”.