X Mistrzostwa Pływackie Chorągwi za nami!

Blisko 250 zuchów, harcerzy, harcerzy starszych, wędrowników, instruktorów i seniorów brało udział w tegorocznej, jubileuszowej edycji Mistrzostw Pływackich naszej Chorągwi. Zawody rozgrywały się w terminie 11 marca br. na basenie przy Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 21 w Gdańsku.

W zaciętej rywalizacji wzięło udział ponad 50 gromad i drużyn zuchowych, 5 szczepów i związków drużyn, a wszyscy oni reprezentowali ponad połowę Hufców naszej Chorągwi. Z założenia, uczestnicy biorą udział we współzawodnictwie zarówno na poziomie indywidualnym jak i grupowym, dzięki czemu, każdy odważny, który wejdzie do wody, nawet jeżeli nie zajmie wysokiej pozycji, zdobywa punkty dla swojego środowiska. Dodatkowo środowisko otrzymuje dodatkowe korzyści z zaangażowania w pływanie swoich instruktorów oraz członków komend hufców. Pozwala to na wspólną integrację oraz faktyczną rywalizację we wszystkich grupach wiekowych.

Tegoroczna edycja wprowadziła kolejną grupę do klasyfikacji ogólnej. Byli to seniorzy, którzy aktywnie włączyli się w rywalizację. Niejeden z nich pływał tak, że młodsi uczestnicy postanowili przyłożyć się bardziej do treningów przed kolejną edycją zawodów. W przyszłym roku z pewnością będzie ich jeszcze więcej.

Pierwszy start w pionie harcerskim
Spośród wszystkich uczestników Mistrzostw, Wydział Wychowania Wodnego i Morskiego wybierze, na podstawie najlepszych wyników, reprezentację naszej Chorągwi na Mistrzostwa Pływackie ZHP, które co roku odbywają się w Bydgoszczy. W tym roku udamy się tam w dniu 21 kwietnia. Tutaj warto podkreślić, że od wielu lat nasza reprezentacja wraca z tych mistrzostw nie tylko z tarczą, ale również z medalami i pucharami za doskonałe wyniki naszych podopiecznych oraz zajęcie jednego z miejsc na podium, niejednokrotnie tego najwyższego!
Poniżej przedstawiamy zestawienie zbiorcze wyników grupowych:

Wynik rywalizacji między hufcami
Hufiec    Miejsce
WRZESZCZ-OLIWA    I
GDYNIA   II
TCZEW   III

Wynik rywalizacji między szczepami
Nazwa    Hufiec    Miejsce
RODŁO       WRZESZCZ-OLIWA I
II SZCZEP    GDYNIA II
TRĄBKI    ŚRÓDMIEŚCIE III

Wynik rywalizacji między jednostkami podstawowymi
Rodzaj    Drużyna    Hufiec    Miejsce
Wodne    733 MDH "PANTA RHEI" WRZESZCZ-OLIWA   I
15 WGDW "POGROMCY MÓRZ" GDYNIA    II
51 WGDH ROZBITKOWIE GDYNIA   III
Bez specjalności 17 GDH "ODWAŻNE ŁOSIE" GDYNIA    I
24 DHŁ IM E.JURKIEWICZA  MALBORK II
101 TDH NIEZATAPIALNI TCZEW III
Zuchowe 5 GGZ "PRZYJACIELE PUCHATKA"  WRZESZCZ-OLIWA I
6 GROMADA ZUCHOWA "OGNIKI" STAROGARD GDAŃSKI II
20 GZ "LEŚNE LUDKI" TCZEW III
Wyniki szczegółowe z podanymi czasami indywidualnymi oraz zestawienie zbiorcze wszystkich uczestników zostało przekazane opiekunom poszczególnych reprezentacji.

Serdecznie zapraszamy na kolejne, XI Mistrzostwa!
phm. Przemysław Kot Kotecki HR
Komendant X Mistrzostw Pływackich Chorągwi Gdańskiej ZHP