XXXIII Rajd Rodło już za nami

XXXIII Rajd Rodło już za nami. Prawie 700 zuchów, harcerzy, wędrowników, seniorów i instruktorów spotkało się na wspólnym szlaku. Malowniczy Kwidzyn jako gospodarz tegorocznej edycji rajdu dał nam niesamowite wspomnienia i doświadczenia.
Uczestnicy XXXIII Rodła zmagali się z legendami i przygodami Kwidzyniaków. Odkrywali tajemnice, które pozostały na tych terenach jako pomniki przeszłości. Najmniejsi uczestnicy oprócz historii mieli szansę zobaczyć i poznać nowoczesną stronę iluminacji miasta podczas gry miejskiej. Sobota po południu odgrywała najważniejszą część tego przedsięwzięcia. Na miłosnej powstało nasze miasteczko rajdowe. Podczas niesamowitych atrakcji, konkurencji, koncertów, foto zabaw, ogromnego ogniska, dmuchanych zamków, kul na wodzie, łucznictwa, strażackich potyczek, zabytkowych pojazdów wojskowych i przejażdżek bryczką poznawaliśmy siłę oraz moc harcerskiego braterstwa. Podczas apelu Chorągwi wręczone zostały nagrody i wyróżnienia konkursowe. Gościliśmy władze miasta, przyjaciół harcerstwa oraz Naczelnika ZHP hm. Małgorzatę Sinicę. Pozostały nam już wielkie wspominania oraz jeszcze większe marzenia o przyszłorocznej edycji Rajdu Rodło. Gdzie tym razem się spotkamy? Gdzie będziemy przeżywać przygodę Gdańskiej ZHP? Na pewno nie może nikogo zabraknąć na XXXIV Edycji! Do zobaczenia za rok.
Z harcerskim pozdrowieniem,
phm. Adrian Łukaszewski