Za nami 54. edycja Spartakiady Harcerskich Drużyn Wodnych i Żeglarskich

Zgodnie z coroczną tradycją w weekend 26 września odbyła się Spartakiada Harcerskich Drużyn Wodnych i Żeglarskich – w tym roku w nieco zmienionej, jednodniowej formie.

Jeszcze przed rozpoczęciem Spartakiady harcerze starsi mieli za zadanie nagrać piosenkę, a wędrownicy pokazali swoje umiejętności w #hot16challenge! W sobotę na terenie gdańskich lasów oraz na wodach Bałtyku harcerze starsi oraz wędrownicy współpracowali w patrolach, aby wykonać rozmaite zadania. Wyzwania były naprawdę różnorodne: od klarowania żagla na linach w powietrzu, poprzez test wytrzymałości w płynięciu kajakiem, turniej węzłów, tor przeszkód w nadmuchiwanej kuli, aż do najważniejszego oczywiście zadania, czyli testu umiejętności żeglarskich – regat.

Jednodniowa w tym roku Spartakiada zakończyła się uroczystym apelem, gdzie wręczono nagrody dla zwycięskich patroli. Tym samym zakończył się sezon żeglarski 2019/2020.

Działanie dofinansowane ze środków Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.