Za nami kolejny kurs podharcmistrzowski Woodbadge!

Przez cały poprzedni tydzień 18 kursantów i kursantek przeżywało kolejny, organizowany przez Macierzystą Akademię Kształcenia, kurs podharcmistrzowski Woodbadge.

W puszczańskich warunkach rozwijali swoje umiejętności liderskie, rozważali zagadnienia związane z metoda harcerską, pracą z wartościami i wszystkim co dobry podharcmistrz wiedzieć powinien.

Uczestnicy mieli wiele okazji do cennej wymiany doświadczeń. W kursie brali udział instruktorzy z aż 7 różnych chorągwi ZHP. Podczas tygodnia spędzonego w otoczeniu lasu i atmosferze zdobywania wiedzy przychodziło do głowy wiele refleksji, którymi kursanci mogli dzielić się i razem z kadrą kursu rozważać podczas długich rozmów.

Harcerska Baza Obozowa Hufca ZHP Gdańsk-Śródmieście w Olpuchu stała się na tę chwilę parkiem Gilwell, w którym – zachowując wszystkie tradycje pierwszych skautowych kursów instruktorskich Woodbadge – kształtują się kolejne pokolenia harcerskich liderów.

Podczas kursu niektóre zajęcia gościnnie prowadzili specjaliści, którzy opowiadali m.in. o historii, statucie ZHP czy stylach myślenia. Dziękujemy wszystkim za ich cenny wkład i poświęcenie czasu na przekazywanie innym swojej wiedzy.

Gościnni prowadzący:

• phm. Maciej Bryja
  • hm. Andrzej Sawuła
  • Maciej Cichocki
  • hm. Zofia Cebula
  • hm. Łukasz Kochowski

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a kadrze kursu dziękujemy za organizację i włożenie serca w tę wyjątkową formę szkoleniową.

Kadra kursu:

• phm. Wiktoria Guz – komendantka
  • hm. Robert Kawka
  • phm. Karolina Szupiluk
  • phm. Anna Koter
  • phm. Mateusz Okła
  • pwd. Daniel Bąk

Działanie dofinansowane ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.

fot. Matylda Hojnor, Sara Ejsmont, Karolina Szupiluk / ZHP