Za nami WóZeK, czyli Wiosenna Zbiórka Kadry

To była już druga zbiórka kadry Chorągwi Gdańskiej w tym roku harcerskim. Tym razem odbyła się w cieniu krzyżackiego zamku, bo udaliśmy się do samego Malborka. Było nas aż 41, a uczestnicy przybyli z niemal wszystkich hufców naszej Chorągwi. Nie zawiedli też gospodarze – to właśnie malborski hufiec był reprezentowany najliczniej.

Przez cały weekend uczestnicy, w czterech grupach warsztatowych, poszukiwali programowych inspiracji. Prowadzili śledztwo w sprawie porwania i eksperymenty chemiczne, spalali kalorie w czasie porannych zajęć sportowych, wędrowniczej wędrówki i wieczornych tańców marynarskich. Poszukiwali nietoperzy i ścieżek własnego rozwoju. Odkrywali na nowo survival i zwiady terenowe… Z całą pewnością, nikt się nie nudził i mamy nadzieję, że każdy znalazł swoją własną, niepowtarzalną inspirację.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom, że byli z nami w ten weekend i mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie, w czasie kolejnej, Jesiennej Zbiórki Kadry. Specjalne podziękowania należą się też komendzie Hufca Malbork, na czele z instruktorem do spraw pracy z kadrą druhem Tomaszem Papajem, który pomagał nam przez cały okres przygotowań. Oczywiście było z nami wielu wspaniałych instruktorów i fachowców, którzy prowadzili zajęcia i którym jesteśmy bardzo wdzięczne. Arturze Lemański, Jakubie Starostka, Piotrze Kopera, Martyno Radomska, Roksano Nadzikiewicz, Marto Jedlikowska, Dawidzie Lach, Aneto Zapart, Paulino Miszczuk, Joanno Meszko, bez Was nie było by WóZKa, dziękujemy!

phm. Weronika Nadzikiewicz
Szef Referatu Starszoharcerskiego