ZHP włączy się w uroczystości pogrzebowe Pawła Adamowicza

AKTUALIZACJA – PIĄTEK, 19 STYCZNIA, 20:15

HARCERSKI TELEBIM
Harcerzy, chcących uczestniczyć w pogrzebie, zachęcamy do wspólnego przeżywania Mszy Świętej, która będzie transmitowana na telebimie umieszczonym na placu Świętopełka. Ze względów organizacyjnych wejście do Bazyliki Mariackiej będzie możliwe jedynie z zaproszeniami.

AKTUALIZACJA – PIĄTEK, 19 STYCZNIA, 13:30

NOWE! – DODATKOWE MIEJSCA SŁUŻBY W SOBOTĘ

Na prośbę organizatorów będziemy także pełnić służbę w 15 punktach w obrębie Głównego Miasta, w których będziemy odbierać od mieszkańców znicze, które następnie zostaną zapalone w miejscach upamiętniających Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza.

Potrzebujemy 45 osób (na dwie zmiany). Spotykamy się w sobotę 19 stycznia 2019 r. o godz. 8:00 przed Domem Harcerza w Gdańsku  (ul. Za murami 2-10). Tam rozdysponujemy naszą służbę na poszczególne punkty. O godzinie 12:00 każdy punkt otrzyma wzmocnienie oraz zmianę.

Prosimy, abyście wpisali się na listę abyśmy wiedzieli na kogo możemy liczyć.

Link do ankiety:

AKTUALIZACJA -PIĄTEK, 18 STYCZNIA, 12:00

Formularze zgłoszeniowe do służb harcerskich zostały zamknięte.

AKTUALIZACJA – PIĄTEK, 18 STYCZNIA, 00:50

Zbiórka harcerzy do służby w trakcie konduktu żałobnego z Europejskiego Centrum Solidarności do Bazyliki Mariackiej została wyznaczona na godz. 15.30 — szkic poniżej:

AKTUALIZACJA – CZWARTEK, 17 STYCZNIA 18.30

Szkic sytuacyjny organizacji uroczystości pogrzebowych na Głównym Mieście w sobotę

AKTUALIZACJA – CZWARTEK, 17 STYCZNIA 09.30

ZGŁOSZENIA DO SŁUŻBY HARCERSKIEJ

Formularz zgłoszeniowy do służby przy uroczystościach (wszystkie organizacje harcerskie):

• Kondukt z Europejskiego Centrum Solidarności do Bazyliki Mariackiej (piątek, 16.00-20.00)
  • Służba w Bazylice Mariackiej w piątek do północy (17.00-24.00)
  • Służba w trakcie uroczystości pogrzebowych w sobotę (09.00-15.00)

Zgłoszenia będą weryfikowane przez koordynatorów wyznaczonych przez poszczególne organizacje (Leśna Szkółka, ZHR, ZHP).

Formularz zgłoszeniowy do posterunków honorowych – dla ZHP

Do posterunków honorowych – zgłaszamy się do koordynatorów organizacyjnych.

MIEJSCE ZBIÓRKI DO SŁUŻBY

• piątek – godz. 16.00 przy ul. Doki (przed Europejskim Centrum Solidarności)
  • sobota – zostanie podane

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Komunikacja miejska w Gdańsku w piątek i sobotę będzie bezpłatna. Część Głównego Miasta będzie wyłączona z ruchu kołowego. Nie będzie możliwości zaparkowania samochodów w rejonie Domu Harcerza i Teatru Szekspirowskiego.

W sobotę praktycznie nie będzie wstępu do Bazyliki Mariackiej, albo będzie on znacznie utrudniony.

Szczegółowe informacje u Komendantów Hufców.

Związek Harcerstwa Polskiego włączy się w uroczystości pogrzebowe Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza. Udział w nich koordynowany jest przez Komendę Chorągwi Gdańskiej ZHP, przy współudziale Głównej Kwatery ZHP.

Harcerze obecni będą na trasie konduktu żałobnego, który w piątek 18 stycznia o godz. 17.00 wyruszy z Europejskiego Centrum Solidarności i przejdzie do Bazyliki Mariackiej. Godzina i miejsce zbiórki do tej służby zostanie przekazana najdalej w czwartek.

Będziemy pełnić służbę także w trakcie uroczystości pogrzebowych w sobotę 19 stycznia o godz. 12.00. Godzina i miejsce zbiórki do tej służby zostanie przekazane najdalej w czwartek.

Harcerzy i instruktorów, którzy planują przyjechać do Gdańska z innych chorągwi, by włączyć się do służby, prosimy o przybycie na wyznaczone miejsca zbiórki. Prosimy o uwzględnienie regulaminowego umundurowania.

Zaplanowane na najbliższy weekend w Warszawie obrady Rady Naczelnej ZHP zostały przeniesione do Gdańska.

Wydanie rozkazu specjalnego przez Naczelniczkę ZHP planowane jest na piątek 18 stycznia br.

W związku z ogłoszoną przez Komendanta Chorągwi żałobą, krzyże harcerskie należy przepasać czarnymi opaskami, a sztandary okryć kirem.