Jamboree w Internecie/Jamboree w Eterze (JOTI/JOTA) 2019

W  weekend 19-20.10.2019r Hufiec Gdynia gościł uczestników Jamboree w Internecie/Jamboree w Eterze (JOTI/JOTA).

Harcerze i instruktorzy z trójmiejskich hufców mogli porozmawiać przez Internet i radio ze skautami z całego świata, wziąć udział w konkursach na największą liczbę zdobytych kodów innych uczestników, najdalszą łączność czy największą liczbę rozmów, ale także obejrzeć skautowe pamiątki, zagrać w skautowy Monopol, zbudować pionierkę obozową w miniaturze (bez użycia gwoździ!), a nawet posiedzieć przy ognisku.

Łączność radiową, która cieszyła się największym zainteresowaniem, zapewnił zaprzyjaźniony SP2ZIE – Morski Klub Łączności ”Szkuner”. Dzięki naszym przyjaciołom przez cały czas trwania imprezy działała stacja radiowa SN2JOTA.

JOTI/JOTA to największe, ogólnoświatowe wydarzenie edukacyjne WOSM. Odbywa się ono co roku w każdy trzeci (pełny) weekend października. W tym międzynarodowym spotkaniu skautów z ponad 170 krajów bierze udział ponad 2 miliony uczestników.

Celem JOTI/JOTA jest wyrobienie w uczestnikach umiejętności niezbędnych w XXI wieku, takich jak komunikowanie się z ludźmi na całym świecie, zaangażowanie w działania edukacyjne, otwartość na inne kultury i budowanie społeczeństwa obywatelskiego. Nie brakuje przy tym dobrej zabawy!