XX Turniejada „Zielonego Słonia” Hufca ZHP Kościerzyna

Od piątku 18. marca do niedzieli 20. marca 2022 harcerze z Hufca ZHP Kościerzyna brali udział w XX Turniejadzie „Zielonego Słonia”.

Turniejada to impreza hufca, która odbywa się już od ponad osiemnastu lat! Jest to duże wydarzenie, w którym udział bierze wielu harcerzy z powiatu kościerskiego i Stężycy. Turniej Zielonego Słonia nie jest tylko imprezą integrującą środowisko harcerskie, ale też stawia na rozwój drużyn, a tym samym rozwój indywidualny każdego z harcerzy. Na tej imprezie często odbywa się gra nocna, rajd pieszy, gry harcerskie itp. Każda konkurencja w której udział biorą drużyny oceniana jest przez jury, w skład którego wchodzą instruktorzy, ale też harcerze. Suma punktów zdobytych podczas trzydniowej turniejady, zadecyduje o zwycięzcy.

Turniejada co roku wzbudza wiele emocji wśród harcerzy z Hufca ZHP Kościerzyna. Na imprezie Nagrodą jest grający zielony słoń, a przede wszystkim możliwość organizacji kolejnej edycji imprezy.

Tegorocznym organizatorem biwaku była 8 Drużyna Harcerska „Powsinogi” z Kościerzyny, której bardzo dziękujemy za świetną organizację!

A oto zwycięzcy:

• Trzecie miejsce podczas turniejady zajęła 11 DH im. Szwoleżerów Rokitiańskich z Wielkiego Klincza!
  • Drugie miejsce zajęła… 12 DSH „Incognito” z Kościerzyny! Brawo!
  • A zwycięzcą oraz organizatorem przyszłorocznego Słonia okazała się 10 Drużyna Harcerska „Fatum”

Gratulujemy i życzymy powodzenia w organizacji XXI Turniejady!